so 3.2.2018 | Adam Joska, Radek Staněk

Starší dorost další derby nevyhrál, na pardubickém ledě podlehl 2:6

Derby mezi Dynamem a Mountfieldem bylo v této sezóně extraligy staršího dorostu většinou pod taktovkou hradeckých hráčů. Tento trend Pardubice na domácím ledě rázně zarazily a svým oslabeným rivalům nastřílely šest branek. Mladí Lvi šli sice díky trefám Hrabčáka a Sklenáře do dvoubrankového vedení, poté však už úřadovali domácí, kteří šesti góly v řadě prestižní zápas otočili.

Dynamo rychle dorovnalo hradecký náskok

Domácí se sice ubránili v oslabení, jenže v 5. minutě už inkasovali. Nečas si nepohlídal místo u levé tyčky, kam zasunul kotouč po objetí branky Samuel Hrabčák a otevřel skóre zápasu – 0:1. Druhou početní výhodu už Hradec Králové využil, na začátku 10. minuty pálil z pravého kruhu na bližší tyč Dominik Sklenář, kotouč se od tyčky odrazil do sítě – 0:2.

Dynamo se svou odpovědí nečekalo příliš dlouho, na dostřel se vrátilo minutu po inkasování. Střelecký pokus Kaštánka vyrazil Vacek jen před sebe, k dorážce se dostal Ondřej Tobiáš, jenž poslal pohotově kotouč mezi tři tyče – 1:2. V 15. minutě už bylo vyrovnáno, když se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Po rychlém přenesení hry se na jedné straně neprosadil Kašpar, Pardubice se rychle vydaly do protiakce, kterou i přes faul zužitkoval Dominik Chára – 2:2.

Tři branky Pardubic rozhodly

Rychlý protiútok dvou na jednoho Dynama na začátku druhé části hry zakončoval z pravé strany Rohlík, po zákroku Vacka se puk ještě otřel o brankovou konstrukci a skončil v ochranné síti. Ve 25. minutě se Pardubice prosadily těsně před koncem přesilovky a otočily vývoj zápasu ve svůj prospěch. Z první střely ještě Jiří Bucek minul bránu, podruhé už však z pravého kruhu vypálil přesně k bližší tyči – 3:2.

Do dvoubrankového vedení poslal Dynamo Matěj Poul, kterého vyslal do samostatného úniku Blažej, Poul si zamíchal s pukem a poslal ho přesně mezi betony Vacka – 4:2. I z další nabídnuté početní výhody se domácí prosadili, střelecký pokus od modré Bučka vyrazil Vacek jen před sebe a úspěšně dorážet Matěj Poul – 5:2. V závěru třetiny mohl Hradec Králové snížit, když hosté vystihli špatnou rozehrávku soupeře a byli tři před brankou, jenže Komma na pravé straně neprocpal puk za Nečase.

Výhru domácích pojistil Hledík

Do třetí části nastoupil do hradecké branky místo Vacka Kryštof Ševců, jenže ten s čistým kontem příliš dlouho nevydržel. Pardubickou kombinaci zakončil přesnou trefou ve 43. minutě Daniel Hledík – 6:2. Hradečtí se ještě snažili něco s nepříznivým vývojem udělat, jenže dvakrát se jim nepodařilo využít přesilovou hru a Dynamo svůj čtyřgólový náskok uhájilo až do konečné sirény.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Kluky jsme před derby hecovali a to se nám ze začátku vyplatilo, vedli jsme 2:0. Pak jsme ale dostali gól na 2:1, a i když se kluci hned nepoložili, psychicky na tom prostě teď nejsou nejlépe. Takže jsme chtěli zase bránit, dokonce jsme mohli dát na 3:1 do prázdné brány. Jenže místo toho jsme z protiútoku dostali gól na 2:2. Do třetí třetiny jsme pak kluky namotivovali, ať hrají až do konce, ale zase jsme neproměnili šance. To je pořád dokola, je to těžké. Kluci makají a snaží se, ale bohužel.