so 2.12.2017 | Petr Šatalík, Matouš Vojáček

Starší dorost utrpěl v nadstavbě první porážku. Z Brna však veze cenný bod

Svěřenci kouče Pivka mají za sebou po čtvrtém kole nadstavby první porážku. V Brně podlehli Kometě 5:6 v prodloužení. Zápas ukázal sílu obou týmů, Hradečtí nejprve prohrávali 0:3, když v první půli druhé třetiny vypadli z tempa. Do utkání se ale vrátili a snížili na 2:3, soupeř pak opět o gól odskočil, ale Lvi předvedli famózní třetí dějství, v němž vyrovnali a dokonce otočili na 5:4. Moravané však stačili před třetí sirénou srovnat krok a v prodloužení byli šťastnějším celkem.

První třetina byla bez branek

Úvodní dějství bylo zcela odlišné od zbylých dvou. Od začátku se hrálo ve svižném tempu. Jenže vyložených šancí k vidění příliš nebylo. Za zmínku stojí šance Jakubce v šesté minutě. Útočník Lvů našel odražený kotouč před bránou Kašpara. Zkusil zakončit bekhendem, jenže mimo tři tyče. Největší šanci první třetiny měl Střondala po návratu z trestné lavice. Sjel si do mezikruží a dostal přihrávku z levého rohu hřiště. Hostující brankář se nestačil přesunout a Střondala mohl poslat puk do prázdné brány, jenže minul.

Na konci čtrnácté minuty měli hosté největší šanci na skórování. Na trestnou lavici si totiž za Buchalem přisedl Kučeřík. Mountfield však v přes minutu dlouhé přesilovce pět na tři vystřelil pouze jednou. Posledních pět minut přineslo hlavně hodně nepřesností, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhé dějství přineslo gólovou smršť

To, co chybělo v první třetině, druhá přinesla mírou vrchovatou. Již na konci jednadvacáté minuty měl velkou šanci Hrabčák, jenže prázdnou bránu přestřelil. O tři minuty později se již přítomní fanoušci dočkali. Po konci přesilové hry se k puku dostal Michal Kunc, který dokázal dostat tvrdou střelou puk do sítě - 1:0. O čtyři minuty to bylo již o dva góly. Tomáš Sedláček poslal od své brány puk na rozjetého Richarda Zajíčka, jež si nabruslil do pásma a střelou do pravé části překonal brankáře Hradce.

Východočeši v druhé třetině neměli ideální tempo a převahu tak měla Kometa. Těsně před polovinou hry přihrál Vojtěch Střondala lépe postavenému Michalu Kuncovi, který zvýšil již na 3:0. Hradečtí reagovali střídáním brankářů, do brány se postavil Denis Vacek. Lvy tři inkasované góly nezlomily, vzali si oddechoví čas a následně vlétli na soupeře. Samuel Hrabčák poslal puk na střed hřiště, kde stál Dominik Sklenář, který nechytatelně z první vymetl pravý horní růžek - 1:3.

Dvě a půl minuty před koncem periody se dokázal v situaci dva na jednoho prosadit Petr Poppel. Za šestatřicet sekund však Kometa opět vedla o dvě branky. Vojtěch Střondala z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:2. Poslední vteřiny druhé třetiny patřily fanouškům tvrdší hry. Kašpar přikryl touš, dojíždějící hráč jej sekl přes lapačku a za bránou bylo vidět několik ostrých soubojů.

Hradečtí převzali iniciativu a byli lepším týmem

Třetí třetina byla ještě bojovnější. Adam Popelka mohl Brnu vrátit náskok tří gólů, ale Vacek předvedl výborný zákrok. Z gólu se tedy radoval Mountfield. Kryštof Lang vyslal střelu nad beton Kašpara, který již nedokázal zasáhnout. V padesáté první minutě dokázali Východočeši smazat náskok soupeře. Tadeáš Pinkas nabral rychlost po pravém mantinelu, nahodil puk před bránu, kde si jeden z domácích hráčů srazil puk do sítě - 4:4.

V čtyřiapadesáté minutě dokonali Lvi perfektní obrat zápasu. Poppel v útočné třetině dostal puk na Vojtěcha Sílu, jenž ranou nad vyrážečku poslal Hradec poprvé v utkání do vedení. Prohru domácích odmítl čtyři minuty před koncem Vojtěch Střondala. Ten v rychlosti přejel modrou čáru, nerozpakoval se a obstřelil beton hostujícího brankáře - 5:5. Více už třetí třetina nepřinesla. O vítězství muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení byli šťastnější Moravané

V prodloužení tři na tři měl první šanci Kučeřík, ale nedokázal v dobré pozici zakončit. Hradec následně dlouho držel puk u vlastní brány. Při útočné snaze však Lvi kotouč ztratili. Ztráty využil Vojtěch Střondala, který unikl všem protihráčům a nechytatelnou střelou nad lapačku duel rozhodl – 6:5.

Roman Meluzín (HC Kometa Brno):
Jsme rádi za zisk dvou bodů z dnešního utkání. Hradec je velmi kvalitní mužstvo. Mrzí nás, že jsme nevyužili vedení o tři, posléze dva góly a nezískali jsme plný počet bodů. Bohužel jsme na chvilku vypadli z rytmu. Hradec má kvalitu, takže našeho zaváhání dokázal využít a vrátil se do zápasu. Myslím si, že dnes vyhrálo šťastnější mužstvo.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Musím klukům za dnešní výkon poděkovat. Hráli jsem proti hodně silnému soupeři. V druhé třetině jsme nedokázali držet s protivníkem krok. Dvakrát jsme prohrávali. Stejně se nám podařilo utkání otočit na 5:4. Byl to krásný zápas. Trošku mi to připomínalo zápas play off. Utkání mělo všechno – nasazení, bojovnost a branky. Pro nás je to zlatý bod z Komety. Velká pochvala a dík pro hráče, jak utkání odehráli.