pá 1.12.2017 | Lenka Jonešová

Starší dorostenci nasázeli Jihlavě bůra a dokráčeli za vítězstvím 5:1

Skvělé výsledky v dosavadním průběhu nadstavby chtěli potvrdit starší dorostenci Mountfieldu v pátečním klání s jihlavskou Duklou. A jejich záměr se dařil hned od začátku. Hradečtí otevřeli skóre v 6. minutě a dostali se do dvoubrankového vedení. Domácí sice utkání korigovali na 2:1, na další tři přesné zásahy v jihlavské síti však už odpověď nenašli. Na výhře 5:1 se velkou měrou podílel také Petr Poppel, jenž si připsal hattrick.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Výhra 5:1 se hodnotí dobře, výsledek se ale nerodil lehce. Byl to velmi těžký zápas, hrálo se v malé hale na malém kluzišti, takže to byl souboj o každý metr ledu. Měli jsme trochu štěstí, že jsme dali rychle gól a další pak přidali v oslabení pět na tři. Za stavu 3:0 už se pak zdálo, že je to „v pohodě“, jenomže v Jihlavě lítaly blesky a soupeř zvedl hru. Do třetí třetiny vyměnili gólmana, my jsme ale hned dali gól na 4:1 a zápas dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych klukům poděkovat, hráli výborně.