Akademie ČH
po 22.8.2016 | Martin Voltr

Starší dorostenci získali v Pardubicích stříbro, vynulovali Spartu i Liberec

Přípravu hradeckých mládežníků už pravidelně zpestřují víkendové turnaje v Pardubicích. Zatímco mladší dorost se na něj teprve chystá, starší dorost už má dvoudenní klání za sebou. A úspěšně! Svěřenci Miroslava Krupky vyhráli tři ze čtyř zápasů, přičemž zapsali cenné výsledky – nedovolili ani gól pražské Spartě a Liberci, šest jich nasázeli Zlínu. Nestačili pouze na domácí tým, a tak po zásluze brali stříbrné medaile.

Na všechny účastníky tradičně čekal hodně náročný program – čtveřice zápasů během dvou dnů. Každé utkání se tak hrálo na třetiny po 15 minutách. A Hradečtí zaváhali pouze v tom úvodním. Hned v sobotních osm hodin ráno rozehráli východočeské derby, v němž sice rychle prohrávali, ale zásluhou Jakuba Mušky vyrovnali. Osudnou se jim však stala 39. minuta, během níž domácí útočník Matěj Blümel zkompletoval hattrick a Pardubice vyhrály 3:1.

Od té doby se však lví partě nadmíru dařilo. Náladu si spravila odpoledne, kdy v dramatickém duelu přetlačila pražskou Spartu 2:0. Dirigentské taktovky se ujal Filip Jirásek, který nejprve v 11. minutě otevřel skóre a potom 24 sekund před koncem pojistil hradecký triumf.

Právě Jirásek zařídil vítězný gól i v nedělním ranním střetnutí se Zlínem. To ale bylo o poznání ofenzivnější. Mountfield zlomil odpor soupeře až v pasáži kolem druhé přestávky a nakonec vyhrál jednoznačně 6:2.

Na závěrečný duel proti Liberci si hradecká defenzíva nechala další bezchybný výkon. Rozdílovou branku zařídil ve 12. minutě Miroslav Havelec, ve třetí třetině se znovu trefil Filip Jirásek. Na vítězství 2:0 už nic nezměnil ani vypjatý závěr, během kterého poslali rozhodčí do kabin po jednom hráči z každého týmu, a navrch ještě udělili trest ve hře libereckému brankáři. Stejně jako v sobotu vychytal čisté konto gólman Daniel Dvořák.

Hradečtí hokejisté tak navázali na povedený start přípravy a odměnou za solidní výkony mezi silnou extraligovou konkurencí jim byly stříbrné medaile! „Během dvou dní jsme odehráli čtyři zápasy s kvalitními soupeři. Příležitost dostali všichni hráči. Z celkového pohledu můžeme turnaj hodnotit jako vydařenou přípravu před začátkem soutěže,“ říká hlavní trenér starších dorostenců Miroslav Krupka.

Výsledky starších dorostenců na turnaji v Pardubicích

HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Blümel (Žouželka, Mert), 39. Blümel (Mert), 39. Blümel (Matýs) – 21. Muška.

HC Sparta Praha – Mountfield HK 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Jirásek (Pažourek), 45. Jirásek.

Mountfield HK – PSG Zlín 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Matouš, 24. Muška (Síla, Štohanzl), 27. Jirásek (Havelec), 28. Sklenář (Mašín), 33. Štohanzl (Jirásek, Havelec), 35. Voňka (Mašín).

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Havelec (Muška), 41. Jirásek (Havelec, Pažourek).