so 9.9.2017 | Jan Vavřina

Stylový vstup do sezóny. Mladší dorost porazil v derby Dynamo 3:2

Jako uragán vlétli do nové sezóny mladší dorostenci. Ještě než se stihl soupeř z Pardubic rozkoukat, už prohrával po gólu Langa 0:1. Hradečtí vůbec celou první třetinu opanovali a vytvořili si v ní náskok, který do závěrečného hvizdu nepustili. Dynamo ve snaze o vyrovnání v závěru přiostřilo, byly z toho ale jen tresty pro hostující hráče. Tým Petra Luštince tak zvládl úvodní duel na jedničku a může se radovat z plného počtu bodů.

Svou dominanci přetavil Hradec ve dva góly

První ostrý zápas v sezóně a rovnou východočeské derby? Co víc si mohli mladší dorostenci Hradce Králové a Pardubic přát… Ti druzí snad jen, aby pro ně nová sezóna nezačala tak špatně. Mountfield totiž na svého soupeře vletěl, po pár vteřinách si vypracoval první šanci a už v čase 00:34 vedl po gólu Kryštofa Langa 1:0.

Domácí pokračovali v nastoleném tempu, soupeře přehrávali a zásluhou jim byly další šance a druhý gól Kryštofa Langa, který dorazil v 8. minutě puk za záda Batěka podruhé. Tomáš Sajdl na druhé straně byl bez práce až do 14. minuty, kdy si připsal proti střele Hledíka první pořádný zákrok. Skóre se mohlo ještě párkrát měnit, nejaktivnější hráč prvního dějství Kryštof Lang ale hattrick ani z jedné šance nezavršil.

Domácí paradoxně přibrzdila přesilovka, hosty vstřelený gól

Do druhé třetiny si Hradec přenesl početní výhodu ze závěru první, naložil s ní ale prachbídně. Místo toho, aby domácí přidali možná klíčovou trefu, hosté se ubránili a začali vystrkovat růžky. Hra se srovnala a Mountfield měl s pardubickými výpady co dělat. Ve 28. minutě dostal tým Josefa Marhy početní výhodu, Daniel Hledík ujel obraně a nekompromisně skóroval – 2:1.

Než aby sebevědomí Dynamu vzrostlo, spadlo zase k nule. 82 vteřin po Hledíkově povedeném úniku našel Matyáš Budina zpoza brány Radima Šlaichera, který pohotovou střelou zajistil domácím opět dvougólové vedení. Tesla se zpět do zápasu dostala ve 39. minutě, když využila druhou přesilovou hru zásluhou bomby Adama Nedelky – 3:2.

Mountfield těsné vedení dobře bránil, hosté faulovali

Závěrečné dějství nabídlo spíš boj než pohledný hokej. Hosté se ale přes dobře zformovanou hradeckou defenzívu dostávali jen těžko, a když už nějaká střela na bránu prošla, Tomáš Sajdl si s ní poradil. Na Marhovu střelu ze 49. minutě sice nedosáhl, ale to mu zase pomohla branková konstrukce.

V psoeldní desetiminutovce přicházelo více pardubických faulů než šancí. První nehezký zákrok přišel po pískání na Marka Peldu. Nedisciplinovanost vzala Pardubicím šanci na úspěch především v závěru. Místo toho, aby se v 60. minutě pokusily o hru bez brankáře, provinily se třemi fauly a bylo hotovo. Do sezóny tak vstoupil pravou nohou Hradec Králové.