ne 7.2.2016 | Lukáš Foff

Třetí letka zase řádila! Bylo vidět, že nás to baví, těší Jiřího Šimánka

Hradecký útočník Jiří Šimánek byl na ledě společně se svými parťáky ze staronové formace Kudrnou a Mertlem u tří gólů proti Spartě. Po zápase nešetřil úsměvy na všechny strany a pochvaloval si, že chemie mezi loňskou první útočnou trojicí je zpátky.

Povedl se vám velmi dobrý nástup do zápasu… Byl to klíčový okamžik střetnutí?
Klíčových okamžiků bylo víc. Rozhodně to, že se naší formaci podařilo dát tři branky a Spartě utéct, ale největší zlom zápasu přišel, když Káca chytil dorážku do prázdné brány. Kdyby to bylo 3:2 takhle brzy, bylo by to mnohem horší, než když jsme inkasovali až ve hře bez brankáře.

Jak je důležité mít Tomáše Mertla po svém boku?
Myslím, že za ty tři zápasy co jsme odehráli, už zase víme, kde se kdo jak pohybuje. Podle mého bylo vidět, že nás to baví. I Mertlík to říkal. Škoda, že ve třetí třetině vinou faulu a trestu pět plus do konce nebyl.

Jak jste viděl situaci při Mertlově faulu?
Byl tam odražený puk od mantinelu, a jak jel za tím kotoučem dopředu, tak bylo jasné, že toho hráče musí trefit. Jenom doufám, že trest pět minut plus do konce utkání bude maximum a že žádný další trest nepřijde.

Bylo lepší, že se tak stalo těsně před koncem druhé třetiny? Sparta po vás potom šla…
Hrálo se ve čtyřech na obou stranách, takže to ještě šlo. Horší spíš byla ta dlouhá přesilovka. Kdybychom dostali gól, tak by se hráč nevracel z trestné lavice a byl by problém. Bylo hrozně důležité, že jsme to ubránili.

Může vám gól zase zvednout sebevědomí o něco výš?
Každého hráče nějaká povedená akce nabudí. Bek, když někoho nádherně trefí, tak ho to taky do zápasu dostane. Sebedůvěra jde samozřejmě nahoru.

Jste rádi za reprezentační přestávku, nebo byste raději hráli dál?
Nám se vždycky zápasy před reprezentační přestávkou povedly. Je to dobré, protože se potom samozřejmě mnohem lépe trénuje.