pá 26.1.2018 | Petr Šatalík

V novém roce poprvé za tři body, starší dorost porazil Jihlavu 3:1

Svěřenci Libora Pivka pokračují v nadstavbové části, přičemž se snaží zajistit si co nejlepší výchozí pozici pro play off. V cestě jim tentokrát stála Jihlava. Východočeši byli po celý zápas o něco aktivnějším celkem, gól však vstřelili až v druhé třetině. Ve třetím dějství přidali další dvě branky a jelikož inkasovali jen jedinou, mohli se radovat z druhého vítězství nad Duklou v této sezóně.

Lvi byli aktivnější, branky však nedocílili

Hradečtí vstoupili do utkání aktivně, Hrabčák našel v předbrankovém prostoru Pinkase a ten ranou z první prověřil pozornost hbitého Juřičky, který byl se svými betony na ledě včas. O chvíli později se po levém mantinelu prohnal Matěj Síla, ranou na zadní tyč však nechal vyniknout jen lapačku brankáře jihlavské Dukly. Na druhé straně se pak šikovně mezi dvěma beky prokličkoval Zvěřina, který ale bekhendovým blafákem na Dvořáka nevyzrál.

Lvi měli ze hry v prvním dějství více, ale do šancí se dostávala i Jihlava. Juda prošel po pravé straně a bekhendem se snažil pokořit Dvořáka, který ale jeho pokus skryl ve své náruči. Na opačném konci kluziště si od mantinelu na levý kruh vybruslil Šedivý a ranou těsně nad ledem orazítkoval vzdálenější tyč svatyně Dukly. Ten samý hráč to v závěru dvacetiminutovky zkoušel také z druhé strany, ale Juřička kotouč vykopl betonem, pročež se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Hradec si vybudoval jednobrankový náskok

Také do druhé třetiny vstoupili lépe Východočeši, Matěj Síla nejprve pálil z pravého kruhu a o chvíli později dorážel puk z předbrankového prostoru. Brankář Juřička však oba jeho pokusy dokázal vytěsnit. V čase 23:02 šel Mountfield do vedení, Petr Poppel dostal zleva ideální pas od Sklenáře a z osy hřiště prostřelil gólmana Jihlavy do protipohybu na bližší tyč – 1:0.

Na druhé straně pálil po pohledné akci Dukly Smolko, jehož rána však z osy hřiště od modré čáry mířila na horní tyč svatyně Dvořáka. Za Hradec poté tvrdou pumelici z levého mantinelu vyslal Janoušek, ale lapačka Juřičky byla rychlá a puk zastavila. Jihlava pak mohla srovnat zásluhou Brože, jenže jeho pokus z mezikruží mezi tři tyče nemířil. Obrovskou příležitost měl chvíli před sirénou Komma. Ani jeho střela skórem utkání nehnula, mířila přímo do ochranné sítě, takže si Lvi nesli do třetího dějství nejmenší možný náskok.

Východočeši přidali další dvě branky a zvítězili

Hradec vstoupil i do třetice lépe do úvodu třetiny a tentokrát z toho byl gól. Pinkas nejprve pálil z mezikruží, Juřička jeho ránu vyrazil a následně vyjel mimo branku, když se útočník Lvů dostal téměř až do levého rohu. Pak ale přihrál přesně na hůl Dominiku Šedivému, jenž bez potíží doklepl puk do odkryté svatyně. Dukla však zbraně nesložila a za chvíli odpověděla vlastním zásahem. V nepřehledné situaci na brankovišti se nejlépe zorientoval Vítězslav Broža, jenž mezi betony Dvořáka dostal touš do sítě.

Mountfield si ale dokázal vzít dvoubrankové vedení brzy zpět. Šedivý vystřelil z vrcholu kruhů, Juřička vyrazil pouze před sebe, kde si puk na bekhend přehodil Tadeáš Pinkas, jenž ho následně zasunul za beton brankáře Dukly. V závěru zápasu ještě mohl přidat další gól Východočechů Šedivý, ale sudí hru přerušil, jelikož se rozhodl vylučovat. Hradec tak porazil Jihlavu 3:1 a v tabulce se posunul z osmé pozice na sedmou.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Zvítězili jsme 3:1, ale byl to velice těžký zápas, pro nás náročný, protože nás je málo. Hráči jsou zranění, nemocní, takže o to to bylo těžší, dohrávali jsme na čtyři obránce, takže to bylo obrovské zatížení. Ale zaplať pánbůh dali jsme tři góly, vyhráli jsme, ale byl to opravdu obrovsky těžký zápas.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava):
Utkání se nám hodnotí velice těžko, dvě třetiny jsme vůbec nebyli na hřišti. Výkon absolutně nesnesl parametry extraligové úrovně. Ve třetí třetině, zvlášť po naší brance, se naše aktivita zvedla, ale samozřejmě to nestačilo a musím tak za perfektní výkon pochválit jen brankáře. Soupeři gratulujeme.