so 20.1.2018 | Jan Vavřina

Starší dorost držel s Kladnem dlouho krok. V závěru ale čtyřikrát inkasoval a prohrál 1:5

Starší dorostenci poslední dobou střídají výhry s prohrami a v tomto režimu pokračují také po utkání na Kladně. Ve středních Čechách se hrála dlouho vyrovnaná partie, ještě ve 49. minutě byl stav nerozhodný 1:1. Pak ale domácí nasázeli Mountfieldu čtyři branky a dokráčeli si pro všechny tři body. Na ty čeká tým Libora Pivka od poloviny prosince 2017.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Věděli jsme, že je Kladno těžký soupeř, i když pro nás je momentálně těžkým soupeřem každý tým. V první třetině se hrál hodně silový hokej, dohrávaly se souboje. Do druhé části jsme šli za vyrovnaného stavu a do třetí s tím, že se nenecháme vyprovokovat. Bohužel se nám to nepovedlo, neudrželi jsme nervy. Byl tam zbytečný faul, poté vyhození kotouče. Rozhodčí nás poslal do tří a dostali jsme gól na 1:2, vzápětí jsme inkasovali z trestného střílení na 1:3. Soupeř byl na koni a těžko se zastavoval. Závěr jsme zkrátka sehráli špatně.