ne 26.10.2014 | Martin Voltr

Bílé šelmy odjely s nepořízenou. Hradec doma válí!

Pražská Sparta sice v předchozím kole přetrhla Mountfieldu šňůru pěti výher, ale ve svém království se hradečtí hokejisté zase vrátili na koně pátým domácím vítězstvím v řadě. Poctivým výkonem zdolali Liberec, kterému vstřelili po gólu v každé třetině a až v samotném závěru přišel Pavel Kantor o čisté konto. Triumf 3:1 je pro všechny fanoušky ideální pozvánkou na odvetné páteční derby v Pardubicích!

Hradecký lodivod Peter Draisaitl nebyl po výkonu na Spartě spokojen, proto razantním způsobem sáhl do sestavy. Vrátili se Dietz, Tvrdík a Troliga, naopak mimo hru zůstali Vašíček, Pospíšil a zraněný Knotek.

Zachránce Kantor zavelel do útoku

Jako by domácí hokejisté byli zpočátku utkání trochu nervózní, v zadních řadách jim puky hodně odskakovaly a proti Bulíkovi a Kicovi musel skvěle zasáhnout Kantor. To ale bylo v první třetině ze strany Bílých Tygrů prakticky všechno.

Hned ve čtvrté minutě je zpražila vedoucí branka domácích! Čtvrtá formace vyhrála buly a Valcourt přiťukl Petru Beránkovi, který prudkou ranou propálil nejistého Lašáka – 1:0. Další možnost měl o chvíli později Dávid Skokan, ale libereckou klec minul.

Mountfield od té doby velmi dobře bránil, bez potíží přežil i úvodní oslabení. Když měl zcela výjimečně namále, do přihrávky v přečíslení hostů obětavě lehl Martin Pláněk. Jinak byli domácí aktivnější a primát v tomhle ohledu patřil Skokanovi, jenž před odchodem do šaten podklouzl při krásném objezdu Lašákovy brány.

Nezáživnou pasáž ukončil kapitán

Hra nenabrala žádné strhující tempo ani po přestávce. Tentokrát už si Tygři v přesilovce šanci vytvořili, ovšem Kantor Bakoše perfektně vyslajdoval. Také druhý maskovaný muž si zatím věděl se střelami domácích rady, především na Kukumberga si velmi dobře počíhal svou lapačkou.

Do myslí všech příznivců na hradeckém zimáku se vkradla nuda, ale ve 36. minutě ji prolomil ten nejpovolanější. Jiří Šimánek krásně uvolnil Bohumila Janka, jehož střela Lašákovi vypadla a kapitán se prosadil šťastnou dorážkou. Východočeši vedli 2:0 a najednou cítili, že slovenský gólman ve službách soupeře puky vyráží. Snažili se pálit ze všech pozic.

Hradec svíral taktovku, ale nulu neudržel

Start třetí části se nesl v trochu nervózním duchu, ale Lvi měli pořád navrch. Povedenou kombinací se blýskl druhý přesilovkový útok a na jejím konci stál Rastislav Dej, proti němuž se tentokrát blýskl Lašák skvělým přesunem.

Klíčový brankářský zásah ale přišel o několik minut později a hlavně v hradeckém pásmu. Naprosto ojedinělou – ale zato tutovou – šanci vychytal Kantor Tomáši Voráčkovi. A když pak z početní výhody podruhé udeřil elitní útok, jmenovitě Tomáš Mertl nádhernou švihovkou, zdálo se být hotovo – 3:0.

Hradečtí se ale ještě museli vrátit do pozoru. Pět minut před sirénou totiž v přesilovce poslal odražený puk do brány Petr Jelínek, který tak překazil Pavlu Kantorovi čisté konto. Jenže bílé šelmy se o další nápor okradly dvojicí vlastních faulů a nepříznivý osud nemohly zvrátit, naopak byly šťastné, že neinkasovaly počtvrté. V závěru si pět tisícovek fanoušků užilo mexické vlny a drtivá většina z nich také vítězství 3:1.