so 24.3.2018 | Radek Staněk

Boj pokračuje! Hradec po letech urval výhru v Liberci a vynutil si sedmý zápas

Hráči Mountfieldu nastupovali do šestého zápasu v liberecké aréně s vědomím, že případná porážka jim ukončí sezónu. Aktivněji do utkání vstoupil Liberec, skóre ale otevřel Hradec brankou Červeného. Vůbec poprvé v sérii tak šli Východočeši do vedení. To jim vydrželo do úvodu třetí části, kdy domácí během přesilové hry srovnali. Štěstěna se ale tentokrát přiklonila na stranu hostů, jejich první výhru v Liberci od podzimu 2013 vystřelil v poslední minutě Radek Smoleňák. Rozhodnutí tak padne v pondělí v Hradci.

Trenéři Hradce se rozhodli udělat změny v brankovišti, do kterého po jednozáposvé pauze nastoupil opět Patrik Rybár, a ve čtvrté formaci, kam se místo Šimánka a Látala dostali Zigo s Vopelkou.

Šance Liberce zůstaly nevyužity

Vstup do utkání měli lepší domácí a už krátce po začátku musela dvakrát zaúřadovat Rybárova lapačka. Hradec kontroval Vopelkovou ranou, se kterou si ale Will poradil. Během Dragounova trestu přišla další příležitost pro domácí, Bakoš tečoval Pyrochtovu bombu od modré, Rybár ale stihl kotouč vytěsnit pravým betonem.

V 9. minutě se zpoza branky až před Willa prokličkoval Kukumberg, jeho ránu zkrotil strážce liberecké svatyně v náručí. Krátce poté, co se první třetina přehoupla do druhé části, měl Liberec zatím největší šanci na otevření skóre. Bakoš našel mezi kruhy úplně volného Redenbacha, ten tváří v tvář Rybárovi neuspěl.

Následné přečíslení Liberce skončilo nepřesným pasem od Lakatoše, na druhé straně se Willovi připomněl Köhler. Skóre neotevřel ani aktivní Bakoš, který svou tvrdou ránu poslal vysoko nad hradeckou klec. Poslední slovo tak mohli mít hosté, dělovka Cibulskise od modré čáry skončila na Willově vyrážečce.

Poprvé v sérii otevřel skóre Hradec

Hned po půlminutě druhé třetiny se Lvům naskytla příležitost v podobě první přesilové hry. Mountfield touto šancí nepohrdl a brzy ji využil. Rudolf Červený dostal puk od Zámorského na pravý kruh, ze kterého prudkou střelou do růžku překonal Willa, jehož lapačka máchla naprázdno – 1:0. Hradec tak poprvé v sérii a celkově po deseti zápasech otevřel skóre.

Hra po úvodní brance nabrala na obrátkách, Východočeši měli brzy k dispozici další přesilovku po faulu kolenem na Jana Bergera, který se jen těžko sbíral z ledu. Tuto šanci ale nevyužili a taktovky se ujali Bílí Tygři. Ti to zkoušeli opakovaně od modré čáry, poté si před Rybára vybruslil Bakoš, další souboj dvou Slováků vyhrál opět hradecký gólman.

Po šancích Ordoše a Jelínka se do brejku dostali hosté, Bednářovu střelu vyrazil Will betonem. V podstatě z následné akce pálil tvrdě Vydarený, jehož projektil skončil na liberecké tyči. Na druhé straně zahrozil Krenželok, ani on si na Rybára nepřišel. V závěru druhé části se před Willa natlačil Berger, nepodařilo se mu však najít skulinu v brankářově výstroji.

Sedmý zápas vystřelil v poslední minutě Smoleňák

Do třetí třetiny nastoupili domácí velkým tlakem s cílem co nejdříve vyrovnat. Jejich snahy došly naplnění již ve 44. minutě. Během přesilové hry napřáhl Filippi a jeho ránu tečoval za Rybárova záda Michal Bulíř – 1:1. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, pozornost obou brankářů prozkoušeli Filippi a následně i Kukumberg. O druhou branku se pokoušel i Bulíř, tentokrát si však na slovenského gólmana nepřišel.

Liberec dále tlačil, během Kukumbergova vyloučení zakombinoval Kvapil s Filippim, druhý jmenovaný ale nedokázal kotouč usměrnit do volné klece. Ani pokračující odstřelování Rybárovy branky vedení na stranu domácích nepřeklopilo a do příležitostí se poté dostali i svěřenci Václava Sýkory. S nahozením Gregorce i ranou Džerinše si poradil Will.

Hradec v závěru zvýšil úsilí, které vyústilo ve vyloučení domácího Ševce v poslední minutě. V této situaci Bednář vybídl ke střele od modré čáry Koukala, jehož bombu tečoval za libereckého gólmana Radek Smoleňák – 1:2. Tak se stalo v čase 59:29. Bílí Tygři se nadechli k poslednímu tlaku, odvolali Willa a v závěrečné skrumáži sahali po vyrovnání. Hradecká obrana ale odolala, takže o osudu celé série rozhodně pondělní mač pod Bílou věží.