čt 11.9.2014 | Přemysl Ježek, Martin Voltr

Bravo! Mladší dorost má první body, Jiráskovým obratem skolil Kometu

Přesně tohle mladší dorostenci Královských lvů moc potřebovali. Po dvou kolech byli bez bodového zisku, proti soupeři z nejsilnějších – vedoucí brněnské Kometě – se ale konečně chytli. Dvěma góly se o to na domácí půdě postaral Filip Jirásek, hlavně jeho zásluhou Hradečtí obrátili výsledek a radovali se z naprosto zaslouženého vítězství 2:1. Jen tak dál!

Hradec v první třetině jednou inkasoval

V první třetině byl k vidění pohledný a bojovný hokej. Obě mužstva se střídala v územní převaze, z čehož plynuly i velké šance. Hned zkraje mohla udeřit Kometa, kdy se po pohledné akci ve středním pásmu uvolnil kapitán Škvrně, jehož finální přihrávka do rozevřené hradecké obrany ovšem postrádala přesnost. O minutu později mohlo být ještě hůře, to se po propadu ve středním pásmu z pravé strany řítil sám na hradeckou svatyni Matula, jeho střelu ovšem vykryl pozorný Vomáčka.

Hradec se v průběhu první části dostal hned k několika slibným střeleckým pokusům, ovšem finální fáze všech akcí měla stejný podtext. Špatnou přesnost. Největší šanci třetiny nabídla Kometa Hradeckým prakticky sama. Po skončení brněnské přesilovky naskočil na led Jakub Lelek a ujel všem brněnským strážcům, jeho pokus ovšem Dostál nadvakrát vychytal. Na první gól si tak museli diváci počkat až do 18. minuty, to se po nepřehledné situaci před brankou prosadil Adam Gajarský, který zužitkoval střelu svého spoluhráče od modré čáry – 0:1.

Zlepšení hry a zasloužené vyrovnání

Druhá třetina nabídla z hradeckého pohledu výrazně jinou podívanou. Aktivita, důraz, vytvořené šance i gól, i tak by se dala shrnout z pohledu Královských lvů. Hradec hned od úvodních minut zatlačil svého soupeře do obranné třetiny a nebezpečně kombinoval. Jednu z prvních velkých šancí druhé třetiny ovšem nedokázal zužitkovat velmi aktivní Štohanzl.

Ve 27. minutě se do velice zajímavé šance dostal hradecký Pažourek, jenž nedokázal efektivněji naložit s přihrávkou od Miroslava Havelce. Na první gólovou radost si tak museli hradečtí hokejisté počkat do času 27:30, to se po přihrávce Jakuba Haška prosadil parádní ranou Filip Jirásek. Ten v útočném pásmu nezpanikařil a zamířil velice přesně nad Dostálův beton – 1:1.

Po gólu domácích se hra opticky vyrovnala, ovšem Hradec působil na puku stále jistěji a vyhrával i většinu osobních soubojů. To se projevilo i na vytvořených šancích do zbytku třetiny. Nejprve Mikuláš Matouš nevyužil slibnou příležitost z kraje kluziště, kdy jeho střelu lapil pozorný Dostál. Do konce třetiny se hra vyrovnala a přítomní diváci byli svědky zajímavého technického hokeje. Hradec Králové se ve druhé třetině zvedl ve všech herních faktorech.

Zlepšený trend pokračoval i v poslední třetině

Hradec Králové zkraje třetí třetiny nepolevil a byl za to náležitě odměněn. V čase 40:49 se po parádní individuální akci prosadil opět Filip Jirásek, ten si vybruslil v brankovišti kolem hostujícího Dostála a zasunul kotouč do prázdné branky – 2:1. Na další nadějnou akci si přítomní diváci museli počkat sedm minut. Velice nadějnou střelu Gaspara od modré čáry ovšem nedokázal protlačit za brněnského brankáře Hašek.

Další zajímavá akce přišla pět minut před koncem, to se autor dvou gólů Jirásek ocitl absolutně sám mezi kruhy. Jeho sólová akce ovšem gólem neskončila. Největší šance hostů přišla až v samém závěru utkání, to se v čase 59:49 dostal k dorážce před hradeckou brankou hostující Süss. Jeho střela si ovšem cestu do sítě nenašla. Hradec tak sebral velmi cenné tři body.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Vítězství nad Kometou je vždycky velmi cenné. Kluci dali do zápasu maximum, bojovali všichni do jednoho, jako jeden tým. Herně to ale pořád není úplně podle našich představ a pokud chceme vyhrávat, musíme se hodně zlepšit. Udělali jsme první krůček, tak věřím, že to všechny povzbudí, z kluků spadne zbytečná nervozita a navážeme na výsledky z přípravy.

Jan Konečný (HC Kometa Brno):
Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Sice jsme vedli 1:0, ale nebruslili jsme, neměli pohyb a dá se říct, že jsme soupeři nabídli body. Pustili jsme ho do zápasu hloupými chybami. V přesilovkách jsme se neprosadili a naopak sami předvedli zbytečné fauly, které plynuly ze hry. Nepodali jsme vůbec dobrý výkon a musíme se nad tím zamyslet, začít pracovat. Je to jenom v našich hlavách. Náš mančaft má velkou sílu, ale dneska kluci vůbec nebojovali a nepředvedli výkony z minulých zápasů.