út 6.2.2018 | Petr Šatalík, Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

Čtvrtá výhra v řadě! Hradec zvítězil i na ledě Boleslavi, kterou přehrál 3:2

Hokejisté Mountfieldu HK mohou přivítat olympijskou přestávku s úsměvem na tváři. Před ní se totiž dostali do parádní formy. Na ledě Boleslavi sice brzy prohrávali, jenže již v prvním dějství srovnali krok. V druhé třetině pak zápas otočili a během 108 vteřin si vypracovali i rozhodující náskok. Bruslaři sice v třetí dvacetiminutovce stav korigovali, vyrovnat však už nestihli. Lvi tak porazili tohoto soupeře už pošesté za sebou.

Trenér Václav Sýkora mohl v kabině opět přivítat uzdraveného Oskarse Cibulskise, díky čemuž hrál Mountfield opět na sedm beků. Ze sestavy naopak vypadl nemocný Jiří Šimánek. Radovan Pavlík se tak posunul z pozice třináctého útočníka do čtvrté formace, v třetím útoku se objevil Jan Berger.

Středočeši otevřeli skóre, Lvi rychle srovnali

Bruslaři vstoupili do utkání lépe, brankáře Mountfieldu prověřil Klepiš, který dostal nabito do prostoru mezi kruhy, jenže gólman Hradce předvedl svou rychlou vyrážečku. V čase 6:20 pak Boleslav otevřela skóre. Orsava se natlačil s pukem od zadního mantinelu do brankoviště, Rybár zastavil puk betonem, ale nedokázal jej pod něj schovat, pročež měl dorážející Lukáš Žejdl velice snadnou úlohu – 1:0.

Středočeši mohli o chvíli později zvýšit vedení, Němeček vyslal od levého hrazení střílenou přihrávku, na kterou Musil, jenž mohl dorážet do téměř odkryté klece Lvů, jen těsně nedosáhl. Mountfield srovnal z první větší šance. Cingel předvedl své rychlé nohy a u levého mantinelu na sebe navázal tři protihráče, následně poslal přesný pas do mezikruží, kde se zjevil zcela osamocený Jaroslav Bednář, který má v poslední době famózní formu. Tu potvrdil i v tomto případě přesnou ranou mezi betony Mawella – 1:1.

Východočeši měli vzápětí příležitost duel otočit, Köhler přihrál zpoza brány Dragounovi, který však z mezikruží pálil jen do gólmana Bruslařů. Lvi přebrali otěže zápasu a v samém závěru prvního dějství mohli jít do vedení. Látal s Červeným šli do přečíslení proti jedinému bekovi Boleslavi, prvně jmenovaný přesně přihrál svému parťákovi, ale ten svou ranou nechal vyniknout jen Maxwella a při dorážce byl již ve špatném střeleckém úhlu. Po dvaceti minutách tak platil nerozhodný stav.

Hradec zápas otočil a zdvojnásobil vedení

Hned na začátku druhé třetiny nabíjel Cingel znovu Bednářovi, ten však tentokrát ranou z pravého kruhu pozorného brankáře Středočechů nepokořil. O chvíli později to ze stejného prostoru zkoušel Koukal, kterému přihrál Gregorc. Maxwell ale i tento pokus dokázal udržet ve své náruči. Následně se do další šance Mountfieldu protlačil Vopelka, jenže jeho střela skončila jen pod betony strážce boleslavské svatyně.

Tlak Lvů se začínal stupňovat, nerozhodný stav zachraňoval z pohledu Bruslařů především Maxwell, který si poradil i se skrytou ranou Látala od levého mantinelu. Až poté se osmělili také Středočeši, Valský si vyměnil puk s Orsavou a pálil z levého kruhu, Rybár však byl pozorný. Hradec otočil zápas v čase 30:39, Vopelka aktivně napadal a obral o kotouč chybujícího Němce, poté přesně přihrál před bránu, kde Roman Kukumberg rychle zamířil do pravého horního růžku – 2:1.

O 108 sekund později přidal Mountfield další trefu. Martin Pláněk nastřelil kotouč na Maxwella od pravého hrazení, v brankovišti vyvolal zmatek průjezd Červeného a puk se nakonec od bránícího Kotvana odrazil do sítě. V závěru dějství se do tlaku dostala opět Boleslav, ale Rybár vyrazil pokus Klepiše z mezikruží a za chvíli chytil i ránu Žejdla z levého kruhu. Valský pak sice těsně před sirénou projel obranou Hradce jako nůž máslem, jenže přesně zakončit už nedokázal, díky čemuž vedli Lvi na začátku třetí části o dva góly.

Bruslaři korigovali, vyrovnat ale nestihli

Na startu třetí třetiny našel zpětnou přihrávkou Orsava Emingera, ten tvrdě vystřelil z pravé strany od modré čáry, jenže Rybár předvedl parádní zákrok betonem. Na druhé straně se do další velké příležitosti dostal Bednář, ale jeho pokus z osy hřiště přeletěl Maxwella i bránu Středočechů. Boleslav si pak vypracovala další šanci, Lenc však z mezikruží mířil jen do lapačky připraveného gólmana Lvů.

Mountfield mohl zvýšit své vedení, když si čtvrtá útočná formace Východočechů vytvořila tlak v pásmu Boleslavi. Graňák tvrdě pálil od modré, puk se od zadního mantinelu odrazil na pravý kruh, odkud mohl dorážet Filip Pavlík, kterého však v nejdůležitějším okamžiku zradilo zpracování. Bruslaři tak v čase 51:26 zdramatizovali utkání. Urban vystřelil od pravého hrazení, Rybár pouze vyrazil před sebe, kde byl důrazný Radan Lenc, jenž rychle vrátil puk do sítě.

V závěru zápasu se dlouhou dobu očekávaný nápor Boleslavských nekonal. Naopak na druhé straně zahrozil Bednář, který si šikovně sjel z pravé strany do mezikruží, odkud se snažil zakončit bekhendem, beci Bruslařů však jeho pokus projít nenechali. Středočeši na poslední minutu odvolali Maxwella a vypracovali si obrovskou příležitost, Klepiš ale z mezikruží nepřekonal Rybára, jenž stihl přitlačit betony k ledu. Hradec tak zvítězil počtvrté v řadě a tohoto soupeře porazil pošesté za sebou.

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav):
V naší situaci nás výpadek ve druhé třetině stál celý zápas. V zápase byl vidět rozdíl v hokejovosti a v pohodě obou týmů. Hradec hraje takový hokej, na který se dobře dívá, vychází jim kombinace, mají výborné hráče, ale je to především o hlavě. U nás bylo vidět, že v hlavách máme to, že to nejde, a pak jsme schopní projet celé hřiště a udělat tam super akci, jako třeba tentokrát Radan Lenc. Chtěli jsme doma hrát aktivně, agresivně, protože jsme věděli, že v tomhle sledu zápasů, které jsme měli za sebou, bychom absolutně nemohli zvládnout hrát proti Hradci na tři lajny. Věděli jsme ale už dopředu, že se to pak v průběhu zápasu na tři lajny stáhne. Pak jsme tam několikrát zaváhali a po našich chybách jsme pykali tím, že jsme dostali góly. A pokud hrajete s takovým týmem, jakým je Hradec, tak když je necháme jít do dvougólového vedení, tak oni si ten hokej potom už užívají. Ačkoli se to někomu možná nebude líbit, tak musím říct, že kluci tu třetí třetinu oddřeli a Jakub Klepiš tam měl ještě několik vteřin před koncem střelu, kde jsme mohli vyrovnat. Ale nám to tam bohužel nepadá.

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Samozřejmě jsme byli povzbuzení domácími výhrami, ale zároveň jsme věděli, že nás čeká těžký zápas. Poslední duely jsme hráli proti týmům, které bojují o elitní šestku nebo desítku, a to nás čekalo i tady v Boleslavi. Začátek zápasu byl z obou stran dosti opatrný, nikdo nechtěl udělat chybu. Bohužel se to stalo nám, že jsme ji udělali a prohrávali. Ale podařilo se nám vyrovnat ještě v první třetině. Druhá část byla z naší strany nejlepší v zápase. Myslím, že jsme si vytvořili spoustu gólových šancí a zaplať pánbůh jsme dvě proměnili, ale byly tam i další. Škoda, že se nám nepodařilo odskočit víc. Na začátku třetí třetiny jsme šli do oslabení, které jsme ubránili, ale vzápětí jsme měli další dvě jasné gólovky, takže kdybychom odskočili, tak by se utkání možná dohrávalo ve větším klidu. Domácí v závěru vsadili všechno na jednu kartu a přitlačili nás, dosáhli snížení na 2:3 a byli v tlaku. My se bránili a když v závěru hráli bez brankáře, tak Patrik Rybár chytil jasnou gólovku. Jsme rádi, že jsme vítězství uhájili za tři body, a že jsme po dvou porážkách venku, které předcházely těm třem domácím zápasům, dokázali všechny tři body z venku přivézt a udělali jsme si dobrou pozici před posledními třemi zápasy. Vzhledem k tomu, že Třinec prohrál, tak je odstup šestibodový a věřím, že to dotáhneme do zdárného konce a udržíme druhé místo do konce základní části.