ne 26.10.2014 | Jan Vavřina

Další derby pro Hradec! Juniorka si poradila s Chrudimí 5:1

Hradečtí junioři se dál vezou na vítězné vlně a zdá se, že v základní skupině jen tak nenajdou sobě vyrovnaného soupeře. V neděli se střetli v derby s Chrudimí a od začátku zápasu potvrzovali roli favorita. Postupně navýšili skóre na 5:0, když se o všechny góly podělili dva hráči – dvě trefy zaznamenal Lukáš Nedvídek, hattrickem se blýskl Jiří Uhlík. Poslední slovo měli ale hosté, kteří alespoň snížili na konečných 5:1.

Hradec od prvního střídání soupeře přehrával

Mountfield si šel od první minuty za jedenáctým vítězstvím v řadě. Hned v první pětiminutovce měli velké šance Nedvídek a Kovářů, ani jeden neuspěl. Ránu prvního jmenovaného skvěle lapil Cvrček do lapačky, Kovářů nezbyl po dlouhém kličkování na zakončení prostor ani síla.

Cvrčkova rukavice zaúřadovala i při další gólovce, tentokrát z hole Uhlíka. Chrudim byla nebezpečná především z rychlých protiútoků, nic jiného jí ani při územní převaze Hradce nezbývalo. Se skóre zápasu poprvé pohnul v polovině třetiny Lukáš Nedvídek, jež si od pravého mantinelu nabruslil na střed a střelou o horní tyč otevřel účet zápasu.

Jednoznačná převaha Mountfieldu pokračovala i nadále, hosté si připsali největší šanci po ojedinělém závaru, kdy se hned trojice hráčů v černém snažila dopravit puk do brány. Hradci pak byla nabídnuta 103 vteřin dlouhá dvojnásobná přesilová hra, a byla využita. Dlouhou kombinaci zakončil po pěkné přihrávce Nedvídka Jiří Uhlík – 2:0. Vzápětí ujel hostující Haltuch a i když byl tísněn, dokázal se procpat k bekhendové střele, která skončila na horní tyči.

Prosadili se stejní střelci

Podobný obraz hry byl k vidění i nadále – svěřenci Aleše Krátošky diktovali tempo hry, po většinu čase se hrálo v pásmu Chrudimi. A tak se Ašenbrenner v domácí kleci musel mít na pozoru jen při ojedinělých výpadech hostů.

Jedním z nich bylo přečíslení Karáska a Kohoutka, Chrudimští si ale v kombinaci nerozuměli. Mountfield se nadále dostával do mnoha šancí, třeba Kovářů jel sám na bránu, tísněn soupeřem ale nezakončil dostatečně důrazně. Po polovině zápasu se podruhé prosadil Jiří Uhlík, kterému před brankou stačilo nastavit hůl, od které se puk odrazil za záda Cvrčka – 3:0.

Uhlíka napodobil v 35. minutě Lukáš Nedvídek, jenž si také připsal druhý přesný zásah. Krásnou individuální akcí si natáhl gólmana a přehodil jeho beton – 4:0.

Zase jeden inkasovaný gól, Uhlík završil hattrick

Také závěrečnou část začal Hradec aktivněji a radoval se z páté branky, kterou zařídila opět první formace. V čase 44:09 dopravil kotouč za Cvrčka Jiří Uhlík, kterému tak mohli spoluhráči gratulovat k hattricku.

Po tom, co domácí završili „bůra“, tempo i úroveň hry celkem opadlo, jako by se čekalo na závěrečný hvizd. Toho využili poprvé a zároveň naposledy v zápase hosté, kteří snížili ve 49. minutě na 5:1. Petr Kostkan vystřelil od modré a jeho ránu těsně před brankovištěm tečoval za Ašenbrennerova záda Ondřej Karásek.

Hradecký brankář tak stále čeká na svou premiérovou letošní nulu. Jeho tým už posedmé z dosavadních jedenácti zápasů inkasoval jen jednou, a to je jedna z věcí, na které bude chtít nejstarší mládežnická kategorie určitě zapracovat.