ne 23.11.2014 | Lenka Jonešová, Jan Vavřina

Další skvělý úspěch mladšího dorostu – vyhrál základní část

Kdo by to byl po dvou kolech řekl. Mistrovští mladší dorostenci měli na kraj září na svém kontě jen dvě porážky, pak ale přišlo neskutečné nastartování a úžasná dlouhodobá forma. V následujících 16 zápasech našli přemožitele jen jednou, což je pochopitelně vyšvihlo na první místo tabulky, na kterém už zůstali. A to i díky nedělní výhře 5:2 nad týmem Letňan. Skvělá práce, vzhůru do nadstavby! A snad ještě dále...

Královští lvi drželi těsné vedení z první minuty

Poslední utkání základní části začalo pořádně zostra. Královští lvi se z prvního gólu mohli radovat již v první minutě, kdy se bleskově prosadil Jaroslav Dvořák. Ani hosté z Letňan se ale nenechali zahanbit, velkou šanci si vypracoval Dominik Danov, jehož střelu dokázal gólman Vomáčka vytěsnit. I další vyslaná střela byla z hole Pražanů. Vojtela vyslal dělovku od modré čáry, jeho střela šla ale těsně vedle hradecké svatyně.

Následně byla k vidění nádherná hokejová akce, kdy v přečíslení dva na jednoho ujížděli hostující hráči, nad jejichž zakončením se skvěle zaskvěl gólman Tomáš Vomáčka, který tak stále držel jednobrankové vedení, které platilo i po prvních dvaceti minutách hry – 1:0.

Skvělá hokejová podívaná a výborní gólmani

V úvodu druhé části sebral Letňanským kotouč Štohanzl, jehož střeleckou pozici ovšem nedovoleně překazil Vojtela. Na druhé straně se do obrovské šance dostal Lukáš Kučera, jehož tečovaná rána těsně minula hradeckou branku. Poté byly k vidění dvě krásné hokejové akce. Nejprve mohl na hradecké straně zvýšit Jirásek, jenž nedokázal poskakující touš dorazit za záda letňanského gólmana.

To na straně hostí měl gól na hokejce Lukáš Rousek, jehož šanci ale i v tomto případě zneškodnil Vomáčka. Při druhém nájezdu na Vomáčku už byli Pražané úspěšní. Precizní akcí na jeden dotek srovnal skóre Tomáš Fabiánek. Lvi ale měli rychlou odpověď. Po Šaldově přihrávce se Jakub Muška ocitl tváří v tvář Vlasovi, a vrátil Hradci vedení – 2:1.

Letce zlomila poslední dvouminutovka

Do třetí třetiny Letňanští vyměnili gólmany, do jejich svatyně se postavil Václav Mokrý. V úvodu byla k vidění individuální akce Petra Štěbetáka, jehož rána ale skončila v brance až po odpískání. Posléze udeřili domácí. Martin Štohanzl vystřelil z levého kruhu a jeho puk zapadl za Mokrého záda.

Letňany se ale v honbě za postupem rozhodně nevzdávaly. Burda poslal pas do jízdy Dominiku Danovovi, který prostřelil Vomáčku a opět zdramatizoval utkání. Jenže jen o pár minut později znovu zvyšovali Hradečtí, konkrétně Kryštof Pažourek. Když Miroslav Havelec zasadil Letňanským poslední ránu, šance na postup Letců se definitivně rozplynuly - 5:2.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Letňany hrály v Hradci o postup do první čtyřky a bylo vidět, že pro vítězství udělají maximum. My jsme přesto měli výborný vstup do utkání, kdy jsme hned druhé střídání dali gól a vytvořili si další šance, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Postupně se hra díky našim hloupým faulům vyrovnala a dobré šance měl i soupeř, opět nás ale držel výborný brankář. Dnes jsme nebyli lepší, řekl bych, že spíš šťastnější. Každopádně děkujeme klukům za první část sezóny, kterou odehráli na výbornou.

Tomáš Blažek (HC Letci Letňany):
Výsledek se mi hodnotí špatně, i když bych řekl, že naše předvedená hra byla dobrá. Myslím si, že jsme odevzdali nejlepší výkon, co jsme venku za první dvě čtvrtiny odehráli. Bohužel ale proměňování šancí nás stálo utkání. Nevím, jestli to bylo neproměňováním nebo tím, že měl Hradec výborného gólmana. Jedno z toho prostě rozhodlo.