so 24.10.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Další vítězství, Hradec porazil Tábor 5:3

Je to již sedmý zápas v řadě, ve kterém hokejisté Hradce Králové dokázali bodovat. A v sobotním utkání s Táborem to bylo hned za tři body. Východočeši i přes velkou aktivitu Tábora dokázali v první třetině vstřelit dvě branky a za stavu 2:0 také šli do druhého dějství. V něm se hostům podařilo během chvíle vyrovnat. Jenže díky brankám Jiřího Hendricha a Aleše Křetínského měli domácí své dvoubrankové vedení zpět. Táborští zápas zdramatizovali kontaktním gólem ve 49. minutě. Hradec však díky poctivé obraně středního pásma těsné vedení udržel a navíc ho pojistil gólem Jana Bergera do prázdné brány soupeře. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Martin Koudelka, který přispěl k vítězství svého týmu dvěma asistencemi.

Hokejisté Tábora přijeli do Hradce Králové bojovně naladěni a od prvních minut nebezpečně operovali v hradeckém pásmu. Spoustu šancí hostujícího celku zneškodnil Filip Luňák. Pěknou střelou se již ve čtvrté minutě prezentoval Martin Štrba, o několik okamžiků později pak zkoušel hradeckého brankáře překvapit vyjetím zpoza branky Tomáš Rod. Aktivitu Tábora přibrzdila až devátá minuta při faulu Jana Kanova. Při následné početní výhodě se Hradec sice ještě neprosadil, ale o dvě minuty později už ano. Obrana Tábora na chvíli zapomněla na Jiřího Kadlece, který dostal přesnou přihrávku od Aleše Křetínského a střelou k tyči překonal Pavla Francouze. V minutě osmnácté to byl znovu Jan Kanov, který zamířil na trestnou lavici a tentokrát domácí celek už vyloučení hostujícího hráče potrestal. Martin Koudelka našel milimetrovou přihrávkou hokejku Víta Budínského, který se zakončením do odkryté branky neměl problém.

Dvoubrankové vedení Hradce ovšem na světelné tabuli dlouho nevydrželo. Ve 25. minutě ukončil trápení Tábora při přesilové hře Jaroslav Kocar, když se dostal k volnému kotouči v předbrankovém prostoru a spokojeně mohl sledovat, jak touš přeskákal brankáře Luňáka a skončil těsně za brankovou čarou. Na branku hostujícího kapitána navázal o tři minuty později Ivan Padělek. K němu se totiž šťastně odrazila střela Martina Štrby a hostující útočník jen doklepl kotouč do odkryté poloviny Luňákovy svatyně. Hradec ovšem ještě do konce třetiny získal svůj náskok zpět. Ve 32. minutě nahazoval do ohně před bránu Jiří Hendrich a díky sérii šťastných odrazů to byl nakonec on, kdo se radoval ze třetího hradeckého gólu. O další branku Východočechů se v čase 34:43 zasloužil Aleš Křetínský, když z velkého úhlu nekompromisně propálil Francouze.

Ve 45. minutě byla k vidění chvíle, která mohla rozhodnout o osudu celého utkání. Vít Budínský nabruslil snad do té nejlepší střelecké pozice a tvrdým příklepem zazvonil na pravou tyč hostující klece. Ttříbrankové vedení už by bylo zřejmě moc i na bojující Tábor. Místo rozhodující branky ovšem přišla branka kontaktní. Zdeněk Šperger napřáhl mezi modrou čárou a hranicí kruhu a tvrdou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Místo očekávaného tlaku však přišlo veliké trápení. Tábor se vůbec nemohl dostat přes střední pásmo, které domácí velmi dobře bránili. Snad jedinou šanci ve zbytku utkání měl znovu Zdeněk Šperger, ale Luňák jeho střelu zlikvidoval. Závěrečná power-play Tábora taky nepomohla. Naopak. V poslední minutě se ke kotouči dostal Jan Berger a střelou do prázdné klece rozhodl o hradeckém vítězství.