ne 6.12.2015 | Lenka Jonešová

Derby s grácií! Hradec ovládl utkání s Pardubicemi počtvrté v řadě

Tohle byla naprostá paráda! Beznadějně vyprodaná FORTUNA aréna téměř přesně po roce zažila příchuť východočeského derby a bylo se na co dívat. Mountfield od úvodních minut potvrzoval převahu na ledě i v hledišti, skóre otevřel v 11. minutě Dej, ve druhé třetině ho navíc následovali Ihnačák s Courchainem a Východočeši vedli 3:0. Když ve třetí dvacetiminutovce přidal svůj druhý gól Courchaine, bylo hotovo. Pardubice v závěru snížily, ale obrovskou radost Hradečákům nepřekazily. Mountfield HK tak ovládl také čtvrté derby za sebou a nadále kraluje východním Čechám!

Hradečtí hokejisté do východočeského derby nastoupili v naprosto totožné sestavě jako ve venkovním utkání v Karlových Varech, kde zvítězili 2:1. Pro zajímavost uveďme, že na nedělní derby bylo, stejně jako na všechny předchozí, znovu vyprodáno.

Dej přesnou střelou otevřel skóre utkání

Už od úvodního vhazování bylo na ledě pořádné horko. Větší aktivitu na hokejkách měl od prvních minut Mountfield, nicméně celek Pardubic domácím zdatně kontroval. V osmé minutě si do gólové pozice sjížděl Červený, jehož střela však ještě skončila mimo tři tyče Brandona Maxwella.

To Rastislav Dej už byl úspěšný, když se z první opřel do černé pryže a otevřel skóre zápasu – 1:0. Hrálo se ve vysokém tempu, které doprovázela výborná atmosféra v hledišti. Zajímavou akci rozehrál Sýkora, jenž před Kacetlovou svatyní hledal spoluhráče, nahrávku mu však povedeným obranným zákrokem překazil Dietz.

Parádní atmosféru ve FORTUNA aréně okořenilo bravurní celostadionové choreo, jemuž dominoval obrovský transparent s nápisem „Vítejte v pekle“. A přesně tak to na ledě i v hledišti vypadalo. Oba celky na ledě hýřily aktivitou. Mountfield ostřeloval pardubického gólmana ze všech stran, ten však držel naděje svého týmu.

Hradec dvěma brankami stvrdil herní převahu

I ve druhé dvacetiminutovce byl od samého počátku k vidění atraktivní hokej. Pohlednou akci vymyslel Knotek s Frühaufem, kdy druhý jmenovaný střílel z první. Pardubický muž v masce se však proti němu blýskl pohotovým zákrokem. Ani Pardubičtí ale nedávali Hradci nic zadarmo.

Rolinek mohl tváří v tvář Kacetlovi střílet téměř do prázdné brány, avšak zbytečnou kličkou zmařil svou šanci na vyrovnání. V šestadvacáté minutě však Hradečtí potrestali hrubku Pardubic, když hosté zapomněli na úplně volného Briana Ihnačáka, jenž se přesnou střelou nemýlil – 2:0. Neuběhly ani dvě minuty a diváci na stadionu vybuchli radostí znovu.

Adam Courchaine tečoval Pláňkovu střelu od modré a zamířil do černého – 3:0. Vzápětí se ale u střídaček strhla hromadná bitka po tom, co Bokroš nevybíravým zákrokem poslal Jiřího Šimánka hlavou proti mantinelu. Pardubický obránce si za svůj zkrat odnesl trest do konce utkání. Vysoké tempo pokračovalo i nadále a Mountfield na ledě jasně dominoval.

Jeden gól Pardubic nestačil, derby patří Hradci

Hokejisté Dynama vstoupili do třetí periody aktivně, celkový dojem hry byl ale o poznání klidnější než v předchozích dvou třetinách. V pětačtyřicáté minutě mohli Pardubičtí korigovat skóre, když po Dejově faulu hráli v početní výhodě. Ta se jim ale příliš nepovedla, a Mountfield stále držel tříbrankový rozdíl.

Ten domácímu celku ale zdaleka nestačil. Na Maxwella mířil Adam Courchaine, který si rozhýbal pardubického brankáře a luxusním blafákem zvýšil stav už na 4:0. Hradečtí si podmanili led a nedovolili soupeři žádnou nebezpečnější kombinaci. Jenže v padesáté druhé minutě domácí faulovali a Lukáš Nahodil nabídnutou přesilovku využil nejlépe, jak mohl – 4:1.

Mountfield i přes inkasovanou branku pokračoval v náporu. Do zajímavých střeleckých pozic se dostal Kudrna, kterého následoval Čáp. Ani jeden z hradeckých hokejistů však Maxwella přelstít nedokázal. Když se vzápětí halou rozezněla siréna oznamující konec utkání, mohli domácí začít slavit další vyhrané derby před vyprodanou arénou.