út 24.1.2017 | Lukáš Štěrovský | Foto: Karolina Martinková/HC Olomouc

Devátá výhra s Olomoucí v řadě. Hradec zdolal Kohouty 4:1 a poskočil na třetí místo!

Velkou motivaci měli před dohrávkou 36. kola proti Olomouci hradečtí hokejisté. V případě vítězství by se totiž vyhoupli na třetí místo tabulky, a to se jim nakonec povedlo! Východočeši se dostali do vedení už v první minutě utkání. Olomouc sice v závěru úvodní části srovnala, ale od té doby se trefovali už jen hosté. Z Hané si tak Mountfield za výhru 4:1 odvezl tři body, jež mu zajistily posun na bednu – navíc má oproti nejbližším soupeřům ještě zápas k dobru.

Do sestavy se pro úterní duel vrátil Rudolf Červený, což posunulo Bedřicha Köhlera do třetí formace a Richarda Jarůška do čtvrté. V brankovišti se představil Ondřej Kacetl.

Domácí v závěru odpověděli na rychlý gól Mountfieldu

Hradečtí na nic nečekali a jako velká voda vtrhli do zápasu. Už po 38 vteřinách se rozsvítilo červené světlo za Konrádem, když Šimánek zachytil chybnou rozehrávku domácích a v přečíslení dvou na jednoho předložil puk na volného Andrise Džerinže. Ten se přesnou ranou nad vyrážečku nemýlil – 0:1.

Následující minuty sice měla Olomouc puk ve své moci častěji, větší šanci si ale nevytvořila. Na druhé straně se do sólového úniku prodral Červený, proti němuž Konrád pohotově zasáhl lapačkou. Hradecký forvard následně fauloval, nicméně Kohouti se během přesilové hry ani nedostali k regulérní střele.

V další velké šanci Hradce byl Tomáš Knotek, jemuž zpoza branky přihrával Džerinš. Střelu mířící do odkryté klece ale zastavil olomoucký obránce. Závěr třetiny nabídl první hradeckou přesilovku, ve které však Východočechům ujeli dva domácí hráči. Jan Knotek těsně před Kacetlem přihrál Františku Skladanému, který prudkou ranou z první srovnal skóre na 1:1.

Hradci přinesla vedení přesilovková trefa Knotka

Začátek druhé části se nesl ve zcela opačném duchu než první dějství. Oba celky se potýkaly s nepřesnostmi v rozehrávce, které většinou zapříčinily přerušení a tím pádem i značné kouskování hry. Oživení přinesl až po téměř šesti minutách Ondrušek, který ze střední vzdálenosti trefil tyč Kacetlovy klece.

Hradec se nechtěl nechat zahanbit, jenže Jarůškova přihrávka na volného spoluhráče před Konrádem byla až příliš prudká. Co se nepodařilo Mountfieldu ve hře pět na pět, to dohnal v přesilovce. Čtyřicet vteřin před jejím vypršením se do kotouče opřel Tomáš Knotek a trefil přesně prostor u levé domácí tyče – 1:2.

Kohouti mohli vzápětí odpovědět, ale Holcovu dorážku vychytal Kacetl, stejně jako Fořtův bekhend o pár chvil později. Domácí postupně zvyšovali tempo, a tak se Lvi takticky uchýlili k oddechovému času. I díky němu přečkali závěr třetiny bez inkasování a do třetí části vstoupili s jednobrankovým vedením.

Další dva góly Mountfieldu rozhodly o výhře 4:1

Poslední třetina začala pěkně zhurta. Nejprve si nahrávku Červeného málem nešťastně srazil do vlastní sítě olomoucký Laš, pak byl zase dvěma minutami za zdržování hry potrestán Kacetl. Hradec ale znovu předvedl ukázkovou defenzívu a Olomouci toho ve svém oslabení moc nedovolil.

Naopak dokonce chvíli nato sám už v plném počtu skóroval. Michal Dragoun si najel z levého kruhu a Konrádovo svědomí nemohlo zůstat čisté – hradecký útočník přesně trefil mezírku, kterou nechal brankář nad pravým ramenem, čímž zvýšil na 3:1 z pohledu Lvů.

Hradec zklidnil tempo přesilovou hrou, zlatý vrchol si ale nechal až do poslední minuty, kdy už domácí hráli bez brankáře a s šesti bruslaři v poli. Picard od pravého mantinelu předložil Bedřichu Köhlerovi, který skákavý puk s trochou štěstí zavezl do prázdné brány a stanovil skóre na konečných 1:4. Hradec tak podeváté v řadě zdolal Kohouty a posunul se na třetí místo tabulky.

Zdeněk Venera (HC Olomouc):
Začali jsme přesně naopak, než jsme chtěli. Chtěli jsme si vytvořit tlak, abychom jasně vykročili za třemi body. Pak se to vyrovnalo, měli jsme i více šancí, ale zatímco my nedokázali dorazit puk ani do prázdné brány, tak Hradec byl produktivní a svoje šance proměnil. Utkání bylo jinak vyrovnané, i na střely, ale doma se na jeden gól těžko vyhrává, v útoku je to bída. Chybí nám každé body, nejenom z dohrávek. Body už nezískáváme, bude to hodně těžké, ale musíme se teď připravit na víkend pravdy.

Pavel Hynek (Mountfield HK):
Měli jsme výborný vstup do utkání, hráli dobře. Zkazili jsme si to tím inkasovaným gólem, takový se často nevidí. Ve druhé třetině to byl spíše boj než hokej, tam nás podržel Ondřej Kacetl. Ve třetí části jsme se zase zformovali a po třetím gólu už utkání kontrolovali. Musím ocenit domácí, protože hráli hodně houževnatě, bojovně, a proto jsme moc rádi za tři body.