pá 6.1.2017 | Jan Volf, Klára Petrásková

Do nového roku s tříbodovou výhrou, junioři porazili Spartu 4:2

Do roku 2017 vstoupili hradečtí junioři nejlépe, jak mohli, a sice tříbodovou výhrou! Tu potřebovali jako sůl, za plný počet totiž dokázali zvítězit naposledy 26. listopadu. Na ledě pražské Sparty si Východočeši postupně vypracovali slibný náskok 3:0 a nezaskočilo je ani soupeřovo snížení. Svou výhru pak potvrdili ještě brankou v oslabení a po závěrečné siréně si tak mohli naplno užít vítězné oslavy.

Třetinu začali lépe domácí, když si vytvořili první svazek šancí. V šesté minutě se předvedl tahoun sparťanské ofenzívy Komárek, ale nabídnutou šanci nevyužil. Pražané hráli jen v první třetině 4 oslabení a bylo to znát. Častá oslabení nabourala sparťanskou hru a Hradec našel na Pražany protihru. Východočeši sice čtyři početní výhody v první části nevyužili, ale i tak se jim podařilo skórovat, a to když už se všichni nejspíš viděli v šatnách, popřípadě fanoušci na teplém čaji. Hradec dal gól v čase 19:54, prosadil se Aleš Dufek.

Druhá perioda začala pomaleji. Oba týmy vystřídali několik šancí a příležitostí. Pak přišla dvacátá pátá minuta a začaly se dít věci. Hradec k velké nevoli sparťanů zvýšil na 2:0, když puk do sítě tečoval Jaroslav Dvořák. To ale nebylo všechno. Hosté svůj nápor zdvojnásobili a za 55 sekund přidal třetí branku ránou mezi betony Martin Štohanzl. To už se začaly nad Prahou stahovat mračna. Hradci se začalo lépe dýchat a na ledě bylo jedno mužstvo. Pražané ale nesklonili hlavy a na střídačce se pořádně nabudili. Těsně před půlkou druhé třetiny byl jeden z Hradeckých vyloučen a Sparta trestala. Martin Dubský dal Spartě naději gólem na 1:3. Na ledě jakoby se vše otočilo a páni ledu byli najednou Pražané. Dvě vyloučení však aktivitu domácích lehce utlumila a po dvou třetinách tak svítilo na tabuli skóre 1:3.

Třetí dvacetiminutovka začala lépe opět pro domácí výběr. Ten vyvíjel větší snahu se skórem něco udělat. V 44. minutě předvedl bravurní zákrok sparťanský strážce branky Hofmann. Poté přišla přesilová hra Pražanů. V té domácí sice přehrávali Mountfield, avšak to hlavní, tedy vstřelit branku se jim nepovedlo. Hradec hrál v pěti jen devatenáct vteřin a i to mu stačilo na zvýšení na velmi důležitých 4:1. Trefil se z mezikruží Kryštof Hroudný. V celkovém součtu branka ne vítězná, ale uklidňující a velmi důležitá. Kouč domácích si vzal timeout a zkusil hru v šesti. Tah to byl dobrý. Branka na 2:4 přišla, ale příliš pozdě. Jejím autorem byl nejproduktivnější sparťan v lize Martin Jandus. Zbytek soupeřovy power-play už Východočeši zvládli ubránit a po výhře 4:2 se tak tři body stěhovaly pod Bílou věž.