pá 18.11.2016 | Klára Petrásková

Duel s Plzní se juniorům nevydařil. Střelecky vyrovnané utkání prohráli o šest branek

Na zápas s Plzní nebudou hradečtí junioři rozhodně vzpomínat v dobrém. Střelecky byl sice vyrovnaný, co se však poměru proměněných šancí týká, Východočeši za svým soupeřem zaostali hned o šest zásahů. Ve třetí dvacetiminutovce prohrávali Lvi už 0:8, nakonec se však vzchopili a vstřelili dvě čestné branky. Konečné skóre tak alespoň zmírnili na 2:8.

Západočeši se prosadili v oslabení a získali dvougólové vedení

Hned v úvodu klání zahrozila v početní výhodě Plzeň, když chtěl přesnou nahrávku proměnit ve střelu pod víko Hanzlík. Hradecký gólman ale jeho ránu zneškodnil a byli to domácí, kdo si posléze také zahrál v početní převaze. Jenže ani jednu přesilovku Východočeši nevyužili, co víc, v té druhé dokonce inkasovali. Až před Špirka se dostal David Roubal, který se nenechal rozhodit dotírajícím hradeckým bekem, a zamířil přesně mezi betony – 0:1.

Odpovědět mohl vzápětí Zahradník, po pokusu do horního růžku ale zvednout ruce nad hlavu nemohl. Do předbrankového prostoru se tlačili hokejisté obou mužstev, byli to ale pouze hosté, kdo se radoval z dalšího přesného zásahu. Ke kotouči se dostal opět David Roubal a ránou do podobného místa jako v prvním případě zvýšil na 2:0 z pohledu Plzně. Za tohoto stavu pak také posléze odešli hráči do kabin.

Plzeňští proměnili aktivitu v další čtyři zásahy

Uplynulo necelých šest minut z prostřední periody a Západočeši vedli již o tři góly. Kaňákovu nahrávku využil Josef Roubal a poslal touš přesně k tyči – 0:3. Obrovskou příležitost snížit měl v přesilovce Tomáš Kynčl, v odkryté bráně se ale zničehonic objevila Kolářova vyrážečka a vnitřní stranou zastavila puk před brankovou čárou.

Plzeňští byli na koni a své dobré rozpoložení proměnili v další přesné zásahy. Nejprve se u pravé tyče prosadil Filip Kokoška, tři minuty nato zase využil přesilovou hru Matyáš Kantner. Hosté stále neměli dost a v další přesilovce udeřili znovu, když střelu od modré čáry tečoval za gólmana Filip Kokoška – 0:6. Závěr třetiny ještě přinesl slibnou pozici pro Dufka, střelu z mezikruží si ale Kolář pohlídal.

V závěru třetiny Hradečtí alespoň korigovali skóre

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Plzeňští s tím, že se budou věnovat precizní obraně. Podle toho se také odvíjel obrázek hry, kdy byl útočícím mužstvem převážně Hradec. Ten si však v útočném pásmu nedokázal vytvořit vyloženou šanci, a tak se ke slovu dostali opět hokejisté Plzně. V rozmezí tří minut Špirka překonal nejprve Jiří Stráský a poté zamířil do odkryté části domácí klece Jakub Pour – 0:8.

Lvi však nechtěli nechat odjet Západočechy s čistým štítem, a tak se v poslední desetiminutovce vzepjali k útoku. Střelou pod víko se prezentoval Tomáš Zahradník, a když domácí dostali možnost hry v početní převaze, rozvlnila se síť za Kolářem podruhé. Po kombinacích v útočném pásmu dostal Bureš puk na Aleše Dufka, jenž si ho zpracoval a zavěsil černou pryž do horního rohu. Skóre 2:8 zůstalo na světelné tabuli svítit až do závěrečného hvizdu, a tři body si tak zpod Bílé věže odvezla Plzeň.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Z naší strany není moc co hodnotit, protože výsledek hovoří za vše. Odehráli jsme hodně špatné utkání. Jediné pozitivum je zřejmě náš gólman, který ještě několik dalších šancí vychytal. Pak ještě možná trochu třetí třetina. Opticky jsme sice hráli hodně u soupeře v pásmu, ale nedokázali jsme proměnit šance, které jsme měli. Jinak to ale dnes bylo z naší strany hodně nepovedené. Nedá se nic dělat, sezóna jde dál.

David Bruk (HC Plzeň 1929):
Jsme rádi, že jsme po dvou prohrách získali tři body. Výsledek utkání úplně neodpovídá průběhu, zápas byl daleko vyrovnanější. Byli jsme velice efektivní v koncovce a v momentě, kdy měl soupeř gólové šance, nám výborně zachytal brankář.