čt 5.3.2015 | Radek Kozel, Jan Vavřina

Dva parádní úspěchy mladšího dorostu naráz: Hradec ovládl derby i nadstavbu

Hradec vládne východním Čechám! Mladšímu dorostu Královských lvů se proti rivalovi daří, letos ho porazil pětkrát ze šesti zápasů! Poslední vítězství se ale nerodilo jednoduše, i když Hradec už 2:0 vedl. Pardubice dokázaly srovnat, ale poslední dvě slova v zápase měli zase domácí. Parta kolem kapitána Martina Štohanzla, jenž si připsal tři asistence, tak ovládla další derby, díky čemuž si s předstihem zajistila první místo v nadstavbové části!

Vedení Hradce vystřelil z brejku Jirásek

Mladšímu dorostu se proti Pardubicím letos daří, tentokrát se ale od prvních minut žádný jeho tlak nekonal, ba naopak několik nebezpečných střel musel hasit brankář Vomáčka. Hradečtí se spoléhali především na rychlé brejky a to sem jim vyplatilo. V 10. minutě ujeli Štohanzl s Jiráskem a byl to právě Filip Jirásek, který střelou nad beton poslal Hradec do vedení – 1:0.

Obdržená branka hráči z města perníku nijak nezacloumala a tlačili se za vyrovnáním. V 16. minutě si svěřenci Tomáše Martince vyzkoušeli první a zároveň poslední přesilovou hru v zápase, která však, i díky obětavosti hostujících obránců, k navýšení náskoku nevedla.

Pardubice smazaly dvoubrankové manko

Vstup do druhé třetiny měli lepší Královští lvi. Tlak ale netrval dlouho, neboť se proti pravidlům provinili hned dva domácí hráči. Přesilové hry se hostům vůbec nevydařily, a tak byli po zásluze potrestáni.

Ve 28. minutě se od tyče odrazila rána Štohanzla k volnému Jaroslavu Dvořákovi, který dokázal ze vzduchu bekhendem sklepnout kotouč do odkryté klece – 2:0. Hradec vstřelená branka ještě více nakopla a sevřel hosty v jejich obranném pásmu, avšak ohrozit hostujícího brankáře se jim nepodařilo.

Když selhal v samostatném úniku i domácí Maršík, udeřilo na druhé straně. Po polovině se do brejku dostal Michal Pochobradský a střelou do šibenice snížil na rozdíl jediné branky. A bylo pro Hradec ještě hůře. Faul domácích potrestal ve 39. minutě po pohledné kombinaci hostující kapitán Michal Žouželka – 2:2.

Domácí slavili výhru v derby i nadstavbě!

V úvodu třetího dějství se hra přelévala z jedné strany na druhou, avšak bez větších šancí. Více práce měl ale přeci jen strážce domácí svatyně. Lvi přidali na bojovnosti a zásluhou jim byla třetí branka z hole Václava Maršíka, který ve 48. minutě přízemní střelou od modré překonal pardubického brankáře – 3:2.

Hradečtí byli i nadále aktivnějším týmem, přesto mohli hosté z ojedinělé šance vyrovnat, Bucek ale jen těsně minul prázdnou klec. V samotném závěru se hosté odhodlali ke hře bez brankáře. Tu však střelou do prázdné brány potrestal tři vteřiny před koncem utkání Jakub Hašek, a stanovil tak konečný stav utkání na 4:2.

Lvi tak za neutuchajícího skandování skupiny domácích fanoušků vrátili Pardubicím porážku z předchozího utkání, čímž rozhodli o tom, že letos ovládnou nadstavbu!

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Vítězstvím jsme si kolo před koncem nadstavby zajistili postup do play off z prvního místa, což považuji za obrovský dílčí úspěch a klukům za to moc děkujeme. Dnes to byl opět vyrovnaný zápas. Rozhodla větší touha po vítězství.

Milan Kusý (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice):
Jednalo se o velice vyrovnané utkání. Domácí měli ale větší tlak do brány, před naší bránou byli vždy dva hráči soupeře, a celkové nasazení Hradce bylo po celý zápas lepší. To rozhodlo.