ne 7.1.2018 | Lukáš Foff

Hradec díky přesilovkovým gólům přivezl tři ubojované body z Jihlavy

Uff… Bylo to pořádné drama až do posledního hvizdu sudího Kiky, ale Mountfield HK veze ubojované tři body z Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. Hradec sice začal lépe, ale do vedení šla díky přesilové hře Dukla. Jenže pak se v krátkém sledu dopustila dvou faulů na čtyři minuty a Východočeši beze zbytku obě přesilové hry využili. Zbytek utkání byl hodně vyrovnaný a zejména třetí třetinu Jihlava bušila na Rybára, který však odolal. Čtyři vteřiny před koncem navíc pojistil výhru Červený.

Sestava z velmi dobře zvládnutého utkání proti Vítkovicím se nezměnila ani o píď. Trenéři k tomu zkrátka neměli důvod. Pospolu zůstala i formace, která proti Rideře zaznamenala tři branky: Smoleňák – Koukal – Červený.

Dvě čtyřminutové přesilovky dostaly Hradec na koně

Hradec začal opravdu ve velkém tempu a dostával Jihlavské pod velký tlak. Paradoxně to však mohli být domácí, kdo první udeřil. Kajínek našel krásným pasem Zemana, který však místo střely zvolil nepřesnou přihrávku. Na druhé straně ujel do úniku Radek Smoleňák, ale autor dvou branek proti Vítkovicím se svojí bekhendovou kličkou ztroskotal na norském brankáři Voldenovi.

V 9. minutě se provinil nedovoleným bráněním Martin Pláněk a Dukla nekompromisně tento faul potrestala. Šikovnou tečí se trefil přesně mezi betony Rybára Josef Skořepa. Tento gól naprosto utlumil Mountfield, který byl do té doby jednoznačně lepším týmem. Eric de la Rose dokonce svojí pumelicí nastřelil horní tyč. Do hry však Lvy dostal faul Zemana na Džerinše, který byl s krvavým zraněním, a proto ohodnocen čtyřmi minutami.

Jihlava dlouho velmi dobře bránila, ale pak přišla přihrávka přes osu od Bednáře na Petra Koukala, jenž pohodlně zakončil do prázdné brány a srovnal na 1:1. Po necelých dvou minutách se navíc domácí provinili totožným zákrokem a opět zamířili na dlouhou dobu do oslabení. O dvě minuty ji však zkrátil Jaroslav Bednář, jehož nahození od modré se zastavilo až v síti za Larsem Voldenem – 1:2.

Jihlava zlepšila hru, ale ke gólům to nevedlo

Druhá dvacetiminutovka začala zvýšenou agresivitou jihlavských hokejistů, kteří navíc hýřili mnohem více pohybem. Vypracovali si díky tomu přečíslení dvou hráčů proti jednomu, ale Andělovi se puk zamotal mezi brusle a jeho následná střela neměla gólové parametry. Šancí ale jinak razantně ubylo a spíše se sváděly tuhé souboje o puk ve středním pásmu či u mantinelů za oběma bránami.

Více ze hry měli domácí, ale Lukáš Žálčík svojí střelu z kruhu poslal nad bránu Patrika Rybára. Mezi tři tyče se nevešla ani střela Rabbita z ostrého úhlu, která pouze rozvlnila boční síťku. Hradec hrozil pouze ojediněle, zejména střelami od modré čáry. Na teč byli dobře připraveni několikrát Köhler se Smoleňákem, ale ani jednomu se nepovedlo usměrnit puk na místo určení.

Bedřich Köhler následně nevyřešil přesnou střelou ani zajímavě vypadající brejk a Radkovi Smoleňákovi zas pro změnu zablokoval hokejku za pomoci lehkého háčku Anděl. Mohlo tedy udeřit na druhé straně, protože před bránou slovenského brankáře v hradecké bráně byl velký zmatek a kotouč dlouho poskakoval uvnitř modrého půlkruhu, jenže Rybár se nakonec dobře zorientoval a puk zalehl. Druhá část tak nenabídla ani jednu branku a pořád bylo o co hrát.

Dukla byla kousek od srovnání, vše pojistil Červený

Zkraje třetí třetiny ujel do rychlé akce Petr Koukal a jeho sražená přihrávka skončila na tyči za Larsem Voldenem. Poté Hradečtí špatně vystřídali a nabídli domácím hráčům druhou přesilovku v zápase. V té si však počínala hostující obrana velmi obětavě a nenechala projít nebezpečné rány na Rybára. Po konci početní výhody pálili Kajínek a Žálčík, ale oba dva pokusy skončily těsně mimo.

Mountfield HK se poté začal soustředit výhradně na defenzivu a přenechal Dukle veškerou aktivitu. Podnikal však občas rychlé výpady, jenže ten Koukalův zastavil beton norského gólmana. Jihlavští hokejisté se snažili bušit do hradecké obrany, ale čtyři hráči stojící na modré čáře vraceli puky rychle zpátky. Méně něž dvě minuty před koncem se celek z Vysočiny odhodlal ke hře bez brankáře.

V té se málem dočkal gólu. Tomáš Kubalík střílel z velmi nebezpečné pozice, ale jeho projektil do poloprázdné brány přeletěl Rybárovu klec. Samotný konec zápasu už odehrál Hradec dobře, Smoleňák vystihl rozehrávku a předložil puk před prázdnou bránu Rudolfu Červenému, který se bez problémů vrátil na místo nejproduktivnějšího hráče Hradce, ze kterého ho v průběhu zápasu sesadil Jaroslav Bednář. To však nebylo podstatné, důležité bylo to, že si Mountfield HK poradil s nebezpečnou Jihlavou 3:1.