so 17.10.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hradec dohnal dvoubrankové manko a zápas s Berounem rozhodl v prodloužení

Hradečtí hokejisté v sobotu večer přivítali v ČEZ Stadionu celek Berouna, který vstoupil do utkání hodně aktivně a zaslouženě se dostal hned do dvougólového vedení. Kontaktní branku Hradce zařídil kapitán Jaroslav Roubík, který tak letos konečně zlomil střelecké prokletí a do statistik si připisuje první soutěžní gól. Ve druhém dějství vyrovnal ve 38. minutě Vít Budínský velmi pěknou brankou. A protože se ve třetím dějství ani jeden tým branky nedočkal, muselo rozhodnout prodloužení. V něm Hradec nejprve nastřelil dvě tyčky. Jen pro zajímavost, domácí celek jich v průběhu celého utkání trefil celkem šest! V 64. minutě se pak v přesilové hře šikovně postavil před brankáře Přikryla Daniel Volráb a tečí střely Aleše Křetínského rozhodl o vítězství Hradce Králové.

O pěkné hokejové okamžiky nebyla nouze již od první minuty. Hned v úvodu utkání totiž Jaroslav Roubík nečekaně vypálil přes obránce a trefil spojnici berounské brány. První branka zápasu ovšem padla na druhé straně kluziště. První přesilovou hru zápasu využil v čase 2:38 Lukáš Luňák, když vložil hůl do střely Davida Růžičky a změnil tak směr letu kotouče, který se od tyče odrazil přímo za záda hradeckého brankáře. V sedmé minutě už dokonce Medvědi vedli 2:0. Tomáš Karpov vyřešil situaci jeden na jednoho střelou přes obránce, a protože měl brankář Luňák zakrytý výhled, mohli hosté slavit druhý gólový úspěch. Hradečtí odpověděli v minutě jedenácté. V předbrankovém prostoru se po řadě soubojů nejlépe zorientoval Jaroslav Roubík a přehodil brankáře Přikryla - 1:2. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno, ale střela Jiřího Kadlece pouze orazítkovala břevno hostující svatyně a odrazila se zpět do hřiště.

Na začátku druhé třetiny ujel obraně hostů Martin Koudelka, ale v rozhodujícím momentu byl faulován. Hlavní rozhodčí proto nařídil trestné střílení, které neproměnil Vít Budínský. Hradecký útočník si přehodil kotouč na bekhendovou stranu čepele a trefil břevno. Mladý forvard si ovšem vše vynahradil pár okamžiků před druhou sirénou. Daniel Volráb totiž využil nepozornosti hostující obrany a Vítu Budínskému předložil přesnou přihrávku. Ten si pohrál s brankářem Přikrylem a mazácky se zasloužil a vyrovnání - 2:2.

Třetí třetina začala z obou stran hodně opatrně. Více práce měl spíše Filip Luňák v hradecké bráně, ale se střelami ze střední vzdálenosti si ve všech případech poradil. V minutě 48. přišla střela z hokejky Jana Hrušky a opět ji zastavila konstrukce berounské brány. Po této hradecké šanci měli velikou příležitost jít do vedení hráči Berouna. V krátkém sledu za sebou totiž faulovali Daniel Volráb a Martin Koudelka. Beroun tak hrál 74 vteřin dvojnásobnou přesilovou hru. Šance v ní měli jmenovitě David Švagrovský a David Růžička. V prvním případě včas zasáhla domácí obrana, ve druhém se předvedl pohotovým zákrokem Filip Luňák. V poslední minutě třetí třetiny mohl o osudu utkání rozhodnout Jiří Kadlec, ale Petr Přikryl ho v samostatném nájezdu vychytal.

Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém měl navrch spíše Hradec. Závěrečný nápor odstartoval střelou do tyče Ondřej Hruška. Při této akci hosté faulovali a museli se tak bránit ve třech. První polovina přesilovky domácím vůbec nevyšla. Pak se ale do šance dostal Jaroslav Roubík a orazítkoval levou tyč Přikrylovy brány. O jedenáct vteřin později už se ale domácí mohli radovat. Daniel Volráb totiž šikovně tečoval střelu Aleše Křetínského a rozhodl tak o zisku druhého bodu pro hradecké barvy.