so 16.1.2010 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hradec na domácím ledě porazil Medvědy 3:1

Hradečtí hokejisté v sobotu večer přivítali na domácím kluzišti Medvědy z Berouna. V poklidném utkání si Východočeši dokráčeli pro tři body, když v každé třetině postupně přidali po jedné brance. Skóre zápasu otevřel nádhernou trefou Karel Nedbal, na rozdíl dvou branek zvyšoval Daniel Volráb a hradecký kapitán Jaroslav Roubík přidal třetí a zároveň také poslední branku Východočechů. Medvědi sice v posledním dějství snížili, ale na více už nenašli sil a z Hradce Králové tak odjeli bez bodu.

Vstup do sobotního utkání se domácím hokejistům podařil na výbornou. Hned v konci třetí minuty zamkla třetí hradecká formace Medvědy v jejich obranné třetině a tlak korunovala pěknou brankou. Jan Hruška našel krásně najetého Karla Nedbala a ten nedal žádnou šanci Cikánkovi - 1:0. Domácí tato branka ještě více nabudila a v následné přesilové hře měl Cikánek plné ruce práce, ale další kotouč již za svá záda nepropustil. V osmé minutě o sobě dal poprvé vědět Beroun, ale šanci Bessera zneškodnil doma poprvé chytající Tomáš Alexa. Byl to tak znovu Hradec, který mohl přidat druhou branku, ale Patrik Fořt neproměnil velkou příležitost, když byl zcela sám před Cikánkem, branku však minul. Na začátku čtrnácté minuty byl vyloučen hostující Vlček a Cikánek měl nejvíce starostí se střelou Milana Karlíčka, kterou vytáhl do ochranné sítě. Závěr třetiny patřil sympaticky hrajícím Medvědům, ale jejich největší příležitost promarnil opět Jan Besser. No a když si v závěru třetiny poradil Alexa i se střelou Davida Růžičky, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Východočechy.

Hned v úvodu třetiny se do šance dral Richard Diviš, ale na Alexu si nepřišel. Druhá třetina se nesla v duchu sólo nájezdů hradeckých útočníků na Lukáše Cikánka, ale nikdo z trojice Kadlec, Roubík a Koudelka neuspěl. Na druhé straně byl hodně vidět Tomáš Karpov, ale Tomáš Alexa byl spolehlivým strážcem hradecké svatyně. V polovině utkání se na hradeckou stranu přiklonilo štěstí. Daniel Volráb takřka v sedě nahodil kotouč z úhlu na branku a k překvapení všech přistál za zády Lukáše Cikánka - 2:0. Tato branka srazila sebevědomí Medvědů na bod mrazu a Hradec kontroloval průběh této části hry. Lukáš Cikánek měl práci při pěkném uvolnění hradeckého kapitána Roubíka a jeho povedenou střelou. V 36.minutě byl vyloučen Richard Diviš, ale Hradec pod dojmem dvoubrankového vedení přesilovou hru hrál hodně kombinačně a chtěl zakončovat do prázdné branky. To však Medvědi nedovolili a jelikož Tomáše Alexu nedokázal nikdo ani ohrozit, tak po čtyřiceti minutách byl stav utkání 2:0 pro domácí hráče.

Na začátku třetí třetiny přišla krásná individuální akce v podání Jaroslava Roubíka, který se dostal až před Cikánka a přesnou střelou pod vyrážečku zvýšil vedení Hradce už na 3:0. Medvědi mohli snížit ve 45. minutě, ale střelu Ladislava Vlčka zastavila tyč hradecké svatyně. Přesto se hosté o chvíli později radovali. Petr Kafka totiž našel mezi kruhy volného Jana Rudovského, který přesně umístěnou střelou vstřelil jediný gól Berouna a překazil tak hradeckému brankáři Alexovi čisté konto - 3:1. Touto brankou ale veškeré snažení Berouna skončilo. Hostům na závěrečný obrat chyběl dech, a tak si Hradec bez větších problémů pohlídal své vedení. V závěru zápasu se ještě pustil do debaty s hlavním rozhodčím Jaroslav Nedvěd a za své protesty musel předčasně odejít do šaten. V poslední půl minutě hosté ještě zkusili hru v power-play, ale ani ta úspěch nepřinesla. Hradec na domácí půdě zvítězil 3:1.