so 31.10.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hradec na domácím ledě zdolal favorita, porazil Chomutov v prodloužení

Hradečtí hokejisté to dokázali a prodloužili sérii bodovaných zápasů na deset. V sobotu večer přivítali na domácím ledě papírového favorita - Chomutov. Domácí tým se od začátku zápasu prezentoval poctivou hrou a nebýt menšího výpadku ve třetí třetině, mohlo to být vítězství za tři body. Již v šesté minutě otevřel skóre střelou zápěstím Jaroslav Roubík. Hradecký kapitán byl i na začátku akce, kterou zakončoval Jiří Kadlec, po jehož brance Hradec vedl už 2:0. V 50. minutě se první branky dočkali i hosté. Ta je pochopitelně dostala zpátky na dostřel a výsledkem byl v 53. minutě vyrovnávací gól. O vítězi zápasu rozhodl brankou 16 vteřin před koncem prodloužení Vít Budínský.

Na hradeckém ČEZ Stadionu se začalo z ostra hned v prvních okamžicích zápasu. Domácí hokejisté chtěli v sobotu Chomutovu oplatit porážku z předchozího duelu, ve kterém Severočeši zvítězili 4:2. První krok ke splnění cíle přišel již v šesté minutě při přesilové hře. Václav Eiselt totiž unikajícího Jaroslava Roubíka zahákoval a byl prvním potrestaným hráčem. Sám Jaroslav Roubík se v početní výhodě prosadil nečekanou střelou z hranice kruhů, která skončila až v síti brankáře Hanuljaka. Aktivní Hradec mohl navýšit své vedení v další přesilovce, ale tentokrát se hosté ubránili. Netrvalo dlouho a Chomutov se mohl radovat z vyrovnání. Nejprve se Filip Luňák vyznamenal proti dorážce Trochty. O minutu a půl později se do kotouče z první opřel Aleš Pavlas. Na jeho nevídanou bombu brankář Luňák nedosáhl a nezbylo mu nic jiného, než se jen ohlédnout za sebe. Projektyl chomutovského obránce se ovšem od břevna odrazil ven z brány a do šaten se tak ocházelo za stavu 1:0.

Druhou třetinu odstartovaly dvě přesilové hry. Nejdříve měl výhodu jednoho muže v poli Chomutov, o chvíli později si v útočném pásmu zakombinovali domácí. V obou případech ale oba brankáři příliš práce neměli, a tak byla další zajímavá situace k vidění až v polovině zápasu. V tu chvíli totiž Richard Rapáč ztečoval přihrávku Jaroslava Roubíka na hokejku Jiřího Kadlece, který se ve vyložené šanci nemýlil a zvýšil na 2:0 pro domácí. O minutu později to však mohlo znovu být jen o gól. Prvním střelcem Severočechů mohl být Jaroslav Hašek, ale Luňák jeho šanci zneškodnil lapačkou. Ve 35. minutě neudržel nervy na uzdě Jakub Grof. S hlavním rozhodčím diskutoval tak dlouho, až byl předčasně poslán do sprch. O minutu později fauloval František Bombic a Hradec měl výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou však využít nedokázal.

Zatímco Chomutov šel do třetího dějství s cílem dvakrát skórovat, domácím stačilo ubránit dvoubrankové vedení. Nakonec se vítězem třetí třetiny stali hráči Chomutova. V 50. minutě byl ve správný čas na správném místě Milan Procházka, když tečoval střelu Stanislava Mikšovice. Radost Chomutova z kontaktní branky byla dvojnásobná o tři minuty později. Martin Trochta totiž zpoza branky našel Zdeňka Skořepu, který dokázal prudkou přihrávku zprvní poslat do hradecké svatyně. Po vyrovnávací brance si Hradec vyžádal oddechový čas. V čase 58:15 málem hosté dokonali obrat. Zdeněk Skořepa už měl ruce nad hlavou, ale jen do chvíle než hlavní sudí rozpažil. Chomutovský forvard totiž dosáhl třetí chomutovské branky vysokou holí a ta proto nemohla být uznána. V samotném závěru mohli rozhodnout i domácí. Patrika Moskala však v leže vychytal Hanuljak.

O vítězi zápasu tak nakonec rozhodlo až prodloužení. V něm Hradec nejprve nezužitkoval nabídnutou početní výhodu po faulu Radka Dudy. Pak ale přišel domluvený signál, kdy Vít Budínský skončil na led ze střídačky, dostal přesný pas za obranu Chomutova a proměněným samostatným nájezdem rozhodl o zisku druhého bodu pro Východočechy.