st 3.10.2007 | Daniel Višňák

Hradec se vrací z Ml. Boleslavi bez bodů

Hradečtí hokejisté poprvé v letošním ročníku změřili své síly s Mladou Boleslaví a nebylo to pro ně utkání zdaleka vydařené. Domácí se dostali šťastnou brankou už v první třetině do těsného vedení. Ve druhé dvacetiminutovce svůj náskok navýšili po průniku Tomáše Nouzy a když v závěrečném dějství za dvoubrankového náskoku rozvlnil za jinak výborně chytajícím Vladislavem Koutským potřetí síť Ivan, měli mladoboleslavští nakročeno k zisku tří bodů. Hráči HC VCES tak to třízápasové sérii výher vyšli nejen bodově naprázdno, ale podruhé v letošní sezóně také gólově.

Hned po několika vteřinách hry musel vytáhnout ze svého repertoáru parádní zásah brankář Vladislav Koutský, jenž v pravý čas zaklapl betony proti střele Gombára. Hosté se dostali do tlaku hned záhy a to když hráli za sebou dvě jdoucí přesilové hry, ale i Šindelář působil jistým dojmem. V polovině úvodního dějství musel prokázat své kvality znovu Koutský, který zneškodnil nejprve velikou šanci i Ivana a následně Rumpela. Hosté odpovídali rychlými protiútoky, ale ujala se až nenápadná střela obránce Jindry od modré, který poslal Mladou Boleslav v 17. minutě do vedení.

Ve druhé třetině pokračoval svižný hokej se šancemi na obou stranách. Jediného gólu v prostředním dějství se diváci dočkali až ve 33. minutě a ku nespokojenosti hostujících příznivců, to bylo do východočeské branky. Tomáš Nouza se prodral až do zakončení a leč tísněn, dokázal puk bekhendovou střelou přehodit přes Koutského rameno. V samém závěru druhé třetiny měl třetí branku na holi mladoboleslavský Gulaš. Jenže jeho střele se postavil do cesty na poslední chvíli perfektně vystřelený Koutského beton.

Hosté se mohli dostat zpět do utkání hned z kraje závěrečné dvacetiminutovky, ale v pořadí již pátou přesilovou hru nedokázali využít. Naopak Středočeši hned svou první šanci využili. Jen co naskočil na led vyloučený Eiselt, propálil tvrdou střelou k tyči Marek Ivan Koutského potřetí - 3:0. Za tohoto stavu domácí moc dobře věděli, že mají osud zápasu ve své moci. Ve zbývajícím čase se soustředili zejména na zadní vrátka a zápas dovedli bez větších problémů do vítězného konce.

Jan Votruba (hlavní trenér Ml. Boleslavi):
Dnes jsme viděli velice dobré utkání. Obě mužstva hrála ze začátku hodně otevřeně, nahoru dolu, ve vysokém tempu. Na rozdíl od soupeře jsme měli více štěstí v gólech. Další šance jsme nevyužili, protože nám tam chyběl větší důraz. Od poloviny zápasu jsme hráče uklidňovali, ať myslí na obranu, že šance přijdou. Povedlo se nám dvakrát přečíslení a to prakticky rozhodlo. Důležité pro nás byly také dobře odehrané oslabení, samozřejmě podpořené jistým Filipem Šindelářem. Když se to shrne, tak jsme nesmírně rádi za tři body.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Výsledek je pro nás na jednu stranu až dost krutý, protože jsme byli také aktivní, nehráli jsme pasivně. Bohužel hokej je o gólech a ty jsme dneska nedali. Dostali jsme trošku hloupé branky. Ta první nás zmrazila. Ve druhé třetině jsme měli tlak, ale pak přišla branka 2:0. Rozdíl byl v koncovce, kterou měla Boleslav lepší.