st 23.9.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hradec udolal Kadaň a letos se poprvé raduje z vítězství

Hradečtí hokejisté se dočkali prvního tříbodového vítězství ve čtvrtém kole. Na domácím ledě ve středu hostili Kadaň a tři body byly jediným přáním všech hradeckých fanoušků. A podařilo se. Východočeši doslova vybojovali vítězství 3:2 a poprvé v letošní sezóně bodovali naplno. V závěru první třetiny otevřel skóre zápasu Daniel Volráb. Ve druhém dějství bylo proti Kadani nařízeno trestné střílení. Důvěru dostal Aleš Pazdera, který chladnokrevně zvýšil na 2:0. Přesto se Hradec o výsledek ještě bál. Kadaň snížila na 2:1 a po další brance domácího brance Ondřeje Březiny také na 3:2. Hradec však těsné vedení udržel a mohl slavit vítězství.

Hradečtí vstoupili do utkání s Kadaní ve velkém stylu. Již od úvodního vhazování bylo vidět, že domácí celek touží po rychlé první brance. V brance hostů ovšem stála domácím střelcům těžká překážka, kterou byl Tomáš Závorka. Ten totiž nejprve v jedenácté minutě vychytal v samostatném nájezdu Patrika Fořta a o čtyři minuty později také čaroval proti dorážce Jiřího Kadlece. Kadaň se v první třetině příliš neprosadila. Jedinou vážnější šanci měl Jakub Bauer, když těsně před Filipem Luňákem tečoval. Kotouč však v hradecké brance neskončil. První branka zápasu padla až v čase 17:55. Při třetí hradecké přesilové hře nahodil švihem před bránu Martin Táborský a Daniel Volráb šikovnou tečí otevřel skóre utkání.

Na začátku druhého dějství byla pro změnu aktivnější Kadaň, která měla hned během pěti minut několik dobrých šancí. Vyrovnáním zaváněla zejména dorážka Pavla Kuběny, která nakonec skončila na rameni hradeckého brankáře. Hosté byli v útoku hodně nebezpeční. V polovině utkání hráli první početní výhodu a hned v jejím úvodu málem trestali. Radek Šíp ovšem z úhlu netrefil odkrytou hradeckou klec. To mohlo kadaňské borce mrzet dvojnásob o několik okamžiků později. Ťupa totiž fauloval Koudelku a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm dostal důvěru obránce Aleš Pazdera, který jako pravák předvedl typický blafák do bekhendu a zvýšil na 2:0 pro domácí. O tři minuty později se branky dočkali i hosté. V další přesilovce totiž nechytatelnou střelou pod horní tyč snížil na rozdíl jediné branky Radek Šíp.

Důležitý moment utkání přišel v čase 42:56. Hned na začátku třetí periody totiž Hradec odskočil Kadani znovu na rozdíl dvou branek. Ondřej Březina se štěstím dorazil do branky nepovedenou střelu Víta Budínského a hosté museli znovu dotahovat dvoubrankové manko. Kontaktní branka přišla včas. Ladislav Boušek zůstal před hradeckou bránou na chvíli volný a dokonale toho využil - 3:2. Hostům zbývalo deset minut na to, aby zápas poslali do prodloužení. Nejblíže vyrovnávací brance měl v 56. minutě Jiří Gombár, ale velkého zmatku před hradeckou bránou využít nedokázal. Hradečtí hokejisté v závěru několikrát zbytečně faulovali a právě to byl ideální moment ke skórování pro hosty. Další branka už ale nepadla. Hradec těsné vedení udržel a letos poprvé si do tabulky připisuje plný počet bodů.