út 20.3.2018 | Lukáš Foff

Hradec v Liberci opět nevyhrál a čtvrtfinálová série je srovnána na 2:2

Pracně vydobytý náskok z ČPP Arény je fuč. Severočeši ukázali, že na svém ledě jsou pevní v kramflecích a přesvědčivě zvládli i druhý domácí zápas. Podobně jako prozatím ve všech střetnutích šli rychle do vedení hned v první třetině a zkraje druhé ho zvýšili už na 3:0. Mountfield na obrat neměl síly a tímto výsledkem tedy utkání i skončilo. Začíná se tedy od nuly už ve čtvrtek v 17:20 pod Bílou věží.

Poprvé v sérii sáhli trenéři ke změnám v sestavě. Z části byly vynucené zraněními a z části tím, že trenéři vsadili na jiné koně. Do čtvrtého čtvrtfinále nenastoupil Jaroslav Bednář, Roman Kukumberg a René Vydarený, jejichž místa obsadili Andris Džerinš, Jiří Šimánek a Petr Zámorský.

Bezzubí Lvi opět pustili Tygry do dvougólového vedení

Začátek zápasu opět patřil domácímu mužstvu, kterému pomohla i přesilová hra hned ve třetí minutě. Lukáš Vopelka to totiž v útočném pásmu přehnal s důrazem. V přesilovce měli velkou šanci dorážet Petr Jelínek a Lukáš Krenželok, ale ti zatím ještě hradeckého brankáře nepřekonali. V čase 5:34 se to ale podařilo Tyleru Redenbachovi, který zůstal absolutně osamocen na brankovišti a pohodlně zavěsil pod horní tyč – 1:0.

Vzápětí dostal Martin Ševc 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku, ale Východočeši se v přesilové hře nedostali ani k jedné střele. Podobně to vypadalo i v další početní výhodě, která navíc byla zkrácena hradeckým faulem. V 11. minutě se odrazil kotouč od zadního mantinelu k Ladislavu Šmídovi, ale jeho bombu ztečoval do ochranné sítě Dominik Graňák.

Liberečtí byli lepší. Rybár jen tak tak vytáhl ránu Martina Bakoše a teč Patrika Maiera skončila dokonce na horní tyči. Kýžené druhé branky se ale Bílí Tygři stejně dostali, když se střelou zpoza Filipa Pavlíka prosadil Michal Bulíř a Home Credit Arena propukla v jásot podruhé. Do konce třetiny ještě přišla vyloučení na obou stranách, takže třetí část se začínala ve čtyřech.

Hradci to nelepilo a Liberec toho využil

Hned po návratu z trestné lavice se do slušné příležitosti dostal Jiří Šimánek, ale jeho ne příliš prudkou střelu ztlumil Roman Will do rukavice. Nástup byl od Mountfieldu dobrý, jenže přišel druhý faul Lukáše Vopelky v zápase a Severočeši jej nemilosrdně potrestali. Prozatimní střelec této série Marek Kvapil vystřelil téměř z nulového úhlu, ale k údivu diváků si puk našel cestičku skrz Patrika Rybára a v čase 23:15 svítil na kostce nad ledem stav 3:0.

Ve stejném čase slovenský gólman opustil brankoviště a přepustil místo Jaroslavu Pavelkovi. Ve 27. minutě byla po delší době skrumáž před domácí bránou, ale kotouč za brankovou čárou po odrazu od Willa neskončil. Na druhé straně uvítal Pavelku v bráně Martin Bakoš, ale ani on další branku nepřidal.

Mimo tři tyče mířil z dobré pozice Bedřich Köhler a to bylo všechno, co v ofenzivě Hradec Králové předvedl. Naopak čtvrtý gól měl na hokejce Jan Ordoš, ale jen do té doby, než mu ji hostující bek přizvedl. V poslední minutě druhé dvacetiminutovky se ještě musel Jaroslav Pavelka pořádně roztáhnout v bráně, díky čemuž se puk zastavil těsně před brankovou čárou. Do třetí třetiny ale i tak mířili Tygři s naprosto pohodlným náskokem třech gólů.

Severočeši sice lehce povolili, ale utkání si v klidu pohlídali

Dvacet vteřin po začátku třetí periody se dostal ke střele po chybě hradecké obrany Lukáš Jašek, proti kterému ale zasáhl Jaroslav Pavelka pravým betonem. Do zápasu mohl vrátit Mountfield ve 43. minutě Blaž Gregorc, ale jeho ránu po nabídce Jiřího Šimánka zastavilo břevno za překonaným Willem. Aktivní Šimánek jel v oslabení do brejku společně s Petrem Koukalem, ale Filip Pyrochta povedenou rybičkou nebezpečí zažehnal.

Hradečtí se zvedali, jenže liberecký brankář chytal v naprosté pohodě. Skvělý zákrok předvedl proti dorážce Bedřicha Köhlera, když na poslední chvíli přimáčkl beton k pravé tyči svojí brány. O minutu později pro změnu tečoval Radek Smoleňák prudkou ránu těsně nad bránu, ale Lvům zkrátka gól nebyl přán.

Osm minut před koncem se natlačil před Pavelkovu bránu Lukáš Krenželok, ale se svým bekhendovým pokusem neuspěl. Necelé čtyři minuty před koncem se do sebe pustili Oskars Cibulskis s Janem Stránským a nabídli tak divákům i boxerskou vložku. V samém závěru si ještě domácí Tygři zahráli přesilovku pěti proti třem, ale další gól už nepřidali. Konečné skóre tedy znělo 3:0 pro domácí a série se za stavu 2:2 přesune do ČPP Arény.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec):
Myslím si, že jsme odehráli velice organizované a bojovné utkání. Byli jsme po celý zápas o trošku lepší něž hostující tým. Byli jsme důrazní v brankovišti, skvěle nám zachytal Roman Will a zaslouženě jsme vyrovnali sérii.

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Zápas začal tradičně tím, že jdeme do stavu 0:1. Inkasovali jsme po chybě, která by se zkušenému týmu neměla stávat. Nedokázali jsme na to odpovědět a ještě v první třetině přišla druhá branka. Byla možná trošičku nešťastná, stejně jako ta třetí v oslabení. Ta byla podobného typu jako ta, kterou jsme v prodloužení rozhodli první utkání. Je ale potřeba říct, že Liberec šel štěstí hodně naproti.