st 20.1.2010 | Lukáš Souček

Hradec v derby tentokrát nebodoval

Ve středu večer bylo na programu další východočeské derby mezi Chrudimí a Hradcem Králové. Dva velcí rivalové změřili síly v letošní sezóně již po několikáté a utkání bylo opět velmi vyhecované. Po první bezbrankové třetině otevřeli skóre domácí. Hned v první minutě druhého dějství Chrudim vstřelila dvě branky. Po dvou minutách zařídil kontaktní branku Jaroslav Roubík, ale místo kýženého vyrovnání musel Hradec znovu dotahovat. Na 3:2 ještě snižoval Daniel Volráb, ale více se Hradci v Chrudimi vymyslet nepodařilo. Domácí celek přidal ještě jednu branku a v konečném zúčtování zvítězil 4:2.

Úvod utkání vyšel mnohem lépe královehradeckým hokejistům, jelikož vlétli na svého soka z Chrudimi jak na lovnou zvěř. Už po minutě mohl poslat do vedení svůj celek Koudelka, nechal ale vyniknout Landsmana. V 5. minutě byla Hradci nabídnuta první přesilová hra a i když hradečtí hokejisté dlouho kombinovali v útočném pásmu, k žádné nebezpečné střele se nedostali. Ubráněné oslabení Chrudimi evidentně vlilo krev do žil a hra se čím dál více vyrovnávala. Následovalo pár vyloučení na obou stranách, které avšak pomohly spíše hráčům od řeky Chrudimky a domácí útočníci začali zatápět prozatím bezchybnému Alexovi pod kotlem. V čase 18:32 byla nabídnuta Chrudimi další přesilovka, ve které měl na holi do té doby největší šanci zápasu Blažek, ale ani on svou šanci ve vedoucí branku nepřetavil a proto se šlo do kabin za stavu 0:0.

Jestliže úvod prvního dějství patřil Hradci, tak začátek druhé třetiny byl jasně v režii chrudimských hráčů. Trochu překvapivě se totiž domácím podařilo využít přesilovku, která se přenesla ještě z prvního dějství, a tak se už po 22 vteřinách mohli radovat domácí hokejisté z vedoucí branky, kterou vstřelil Lukáš Radil1:0. To ale nebylo ani zdaleka vše. Hradec se snažil o rychlé vyrovnání a trochu pozapomněl na zadní vrátka v obraně. Této příležitosti se chopili P. Mocek se Zadinou a poslali do samostatného úniku Tomáše Martince. Smolař Alexa si vybral smolný okamžik. Vše totiž nasvědčovalo tomu, že překonán nebyl, opak byl ale pravdou, jelikož se kotouč z ničeho nic vykutálel z výstroje královehradeckého brankáře a zapadl do brány – 2:0. Jaroslav Roubík se na to zřejmě nemohl dívat a už po dvou minutách snížil střelou z mezikruží na 1:2 z pohledu Hradce. Královehradečtí se pak hnali za vyrovnáním, seč jim síly stačili, ale vše bylo marné, jelikož Klejna vyslal do samostatného úniku Daniela Rákose, který mazácky zamíchal před bezmocným Alexou pukem a následně zavěsil pod víko – 3:1. Neuběhlo ani 20 vteřin a ruce nad hlavu zvedali i královehradečtí hokejisté. Koudelka našel dobře postaveného Volrába, který střelou k pravé tyči Landsmanovi svatyně snížil opět na jednobrankový rozdíl - 3:2. Tato branka postavila hráče Hradce Králové na nohy a ti se hnali opět vstříc vyrovnání. Nejblíže mu byl necelou minutu před koncem Jan Hruška, ten se ale zalekl prázdné brány a ležícího Landsmana a přestřelil. Po druhé třetině tak Chrudimští vedli nejmenším možným rozdílem.

V kabině nejspíše naordinoval trenér Rohlík chrudimským hráčům hru ze zajištěné obrany, což se ukázalo jako dobrý tah. Chrudimští skvěle bránili střední pásmo a hráči Hradce měli obrovské problémy s přechodem do útoku. Ve druhé minutě se už chystal vyrovnat Koudelka, domácí obrana ale na poslední chvíli přihrávku na hradeckého útočníka zpacifikovala. V následujících minutách hráli Chrudimští to co potřebovali a neustále bránili střední pásmo. Dárku za dobře odvedenou práci se domácí dočkali poměrně brzy. Ve 49. minutě nahodil Zdeněk Žák velmi nepříjemně puk od mantinelu směrem ke královehradecké bráně a toto nahození nadělalo Alexovi tak velké problémy, že puk vyrazil pouze před sebe na číhajícího Tomáše Martince, pro kterého nebyl sebemenší problém dotlačit černou pryž do prázdné brány – 4:2. Chrudimští poté pokračovali ve velmi účinném bránění středního pásma a útočením ze zajištěné obrany, dopustili se však menší hrubky v podobě nedovoleného zákroku, ze kterého vyplynula přesilovka pro Hradec. Patrik Fořt mohl být tím, který zdramatizoval celé utkání, jenže se tak nestalo. I přesto, že Patrik Fořt vyslal ze své hole velmi povedený projektil, mířící do chrudimské brány, snížení se nekonalo, jelikož byl proti skvěle chytající Landsman. Posledních 5 minut se až na občasné běsnění a řádění královehradeckých fanoušků v poklidu dohrálo a Chrudim si tak připsala do tabulky velmi cenné body.