čt 17.8.2017 | Lukáš Foff, Foto: Jiří Princ/Bílí Tygři Liberec

Hradec v přípravě poprvé prohrál. Bílí Tygři rozhodli v nestandardním počtu hráčů

První prohra sezóny a opět v liberecké Home Credit areně. Naštěstí stále jenom v přípravě. Východočeši ve druhé třetině v přesilové hře zásluhou prvního gólu Filipa Pavlíka v hradeckém dresu srovnali na 1:1, ale to bylo z jejich pohledu vše. Tygři poté ztrestali Zigovu nedisciplinovanost a dvěma góly ve čtyřminutové přesilovce prakticky rozhodli. Definitivní tečku přidal v oslabení ještě Jelínek. Liberec přehrál Hradec 4:1.

První třetina příliš atraktivní nebyla, přesto Tygři udeřili

Mountfield Hradec Králové vyrazil ke svému prvnímu přípravnému zápasu na venkovní kluziště. Zamířil do Liberce na led loňského vítěze základní části. Úvod utkání patřil domácím, kteří se ihned jali testovat hradeckou nejnovější akvizici Jakuba Sedláčka. Ten si ale s první ránou Lukáše Krenželoka poradil bez potíží.

První větší šanci ale měli na hokejkách hradečtí hráči. Tomáš Zigo nejprve pálil skrz dva obránce a po něm v 11. minutě mířil na Romana Willa osamocený Richard Jarůšek. Oba však selhali. V čase 12:46 Sedláček poprvé kapituloval. Nad jeho síly byla rána z mezikruží od Petra Jelínka, který tak poslal svůj mančaft do vedení 1:0.

Hradci se naskytla v 15. minutě parádní příležitost srovnat. Zahrál si totiž po faulech Bližňáka a Šmída dvojnásobnou přesilovou hru, která trvala 79 vteřin. V ní měl obrovskou šanci Roman Kukumberg, ale pohrdl takřka odkrytou bránou soupeře. Stejnou výhodu si do druhé třetiny přenášeli také Bílí Tygři.

Hradec srovnal, ale Liberec dokonale ztrestal faul Ziga

Domácí hokejisté vstoupili do druhé dvacetiminutovce v přesilovce 5 na 3 a záhy mohli zvýšit vedení Michalem Bulířem. Ten však zklamal v zakončení a z dobré pozice minul bránu. Dalších několik střel pršelo na hradeckého gólmana, ale ten si se všemi poradil znamenitě. Na obou stranách se hodně vylučovalo a Mountfield si po ubráněném oslabení znovu zahrál dvojitou přesilovku.

Ta dopadla podstatně lépe než ta první. Tři předsezónní posily zakombinovali a po ose Graňák – Koukal – Filip Pavlík se puk po tvrdé ráně ocitl za Willovými zády. Hradecký obránce se tak dočkal své první brance ve východočeském dresu. Ve 28., respektive ve 29. minutě však přišla pro Hradec pohroma. Tomáš Zigo spáchal faul vysokou holí za 2+2 minuty a Liberečtí krutě trestali. V čase 27:43 se kotouč dostal k Martinu Bakošovi a ten vrátil Tygrům vedení zpět.

O 40 sekund později vypálil do horního růžku Lukáš Krenželok a pro Sedláčka se ukázala tato střela být neřešitelnou – 3:1 pro domácí. Hradečtí se z tohoto šoku chvíli vzpamatovávali. Ve 35. minutě Lakatoš zkoušel vyzrát na hradeckého muže v masce bekhendovým blafákem, ale nepochodil. Na konci třetiny si ještě šli na trestné lavice zchladit hlavy Gregorc s Dernerem, ale jinak se nic vážného nestalo.

Definitivní tečka přišla při hradecké početní převaze

Do poslední části vstupovali hosté s tím, že se pokusí odvrátit první prohru v sezóně. O střely se pokoušeli Roman Kukumberg se Zdeňkem Čápem, ale jeden trefil lapačku Willa a druhý minul zařízení úplně. Velké naděje si Václav Sýkora dělal zřejmě ve 47. minutě, kdy se sekáním provinil bývalý hradecký forvard Lukáš Vantuch.

Bohužel se stal pravý opak. Dominik Lakatoš unikl obráncům a ještě našel volného Petra Jelínka, který zaznamenal druhý gól a zároveň třetí bod v zápase a zvýšil na 4:1 pro Severočechy. Mohlo být pro Hradec ještě hůře, ale přečíslení třech na jednoho nevyřešil dobře Bakoš, protože napálil Sedláčkovu výstroj.

Obraz hry se ale příliš nezměnil. Pořád se hrálo hodně tvrdě a rozhodčí často vylučovali. V závěru zápasu mohli výsledek zkorigovat Radovan Pavlík a Roman Kukumberg, ale oba v samostatném úniku ztroskotali na dobře chytajícím Romanu Willovi. Mountfield HK odjel z Home Credit areny s porážkou 1:4.