st 14.10.2009 | Patrik Huber, Lukáš Souček

Hradec ve Vrchlabí prodloužil sérii výher

Hradečtí hokejisté jsou naladěni na vítěznou vlnu. Po třech výhrách v řadě se Východočeši dočkali dalšího tříbodového úspěchu a to v derby s Vrchlabím. Hradečtí na ledě soupeře šli jako první do vedení brankou Ondřeje Hrušky. Domácí celek vyrovnal na začátku druhé části a následně mohl jít i do vedení. Stal se ovšem pravý opak. Milan Karlíček ve 28. minutě vstřelil druhou branku Hradce a málo kdo by čekal, že právě tato branka bude vítězná. Ještě do přestávky se trefili Patrik Moskal a Jan Kubišta. A protože ve třetím dějství už branka nepadla, Hradec zvítězil 4:1 a v tabulce se tak posunul opět o několik příček výše.

Šlágr 10. kola, derby mezi Vrchlabím a hosty z Hradce Králové začal ve svižném tempu. Vrchlabí si jako tradičně pokoušelo vytvořit úvodní tlak, z něhož ale branka nepadla. Pokusy Mikšovského či Filipa se neujaly. Na druhé straně taktéž bez úspěchu střílel Moskal. Až v 8. minutě duelu byla k vidění první vážnější šance. Před hradeckou byl obrovský závar, všichni vrchlabští útočníci hledali, kde by jen mohl být kotouč, ten nakonec byl pod ležícím Luňákem. Náznak další zajímavé možnosti přišel o dvě minuty později, když se Chaloupka snažil přihrát přes celé hřiště na modré číhajícímu Čalounovi, na poslední chvíli však do přihrávky vložil hůl jeden z Hradeckých a zamezil tak vrchlabskému střelci v úniku na branku hostí. Říká se "do třetice všeho dobrého", nicméně tentokrát toto nepsané pravidlo neplatilo. Další, již třetí možnost, měl na hokejce Rusnák, který objel branku, dobře si pokryl puk tělem a natlačil se před Luňáka, ten se ale na brankové čáře roztáhnul tak, že nebylo kam zakončit.

Ve 12. minutě nabídnul svým faulem přesilovou hru soupeřům Flašar. Ti si s ní sice neporadili podle svých představ, nakonec však nemuseli smutnit, neboť dokázali skórovat o 43 sekund později. Moskal zpoza brány nahrál mezi kruhy stojícímu ONDŘEJI HRUŠKOVI, který si s nabídnutou možností již věděl rady - 0:1. Hned z další akce domácích mohlo být srovnáno. Od modré střílel Chmelíř a Luňák, který měl zakrytý výhled, měl velice dobře postavené tyče a notnou dávku štěstí, střela vrchlabského beka zasáhl levou konstrukci branky. V dalším průběhu první části se nic zajímavého neudálo.

Horalé vstoupili do druhé periody jak nejlépe mohli, tedy brankou. Vyrovnávající trefa byla více než totožná s prvním gólem hostů. Ex-hradecký Filip obkroužil branku a mezi kruhy viděl úplně volného PATRIKA BECKA, ten už se s ničím nerozpakoval a propálil Luňáka - 1:1. Následujících pět minut patřilo domácím hokejistům. Nejprve se do velké příležitosti dostal Čaloun, ale prováhal pravý moment na zakončení a nechal Luňáka proti střele vyjet, poté už bylo pozdě. O chvilku později se domácím naskytla další příležitost. Urban a Zíma vyrazili do protiútoku a před sebou měli pouze jediného obránce, první jmenovaný se rozhodl pro individuální řešení, ale jeho střela letěla přímo do náručí hradeckého strážce tyčí.

Nedáš, dostaneš. Po dvou vyložených šancí Elektromontérů přišla z ničeho nic pro domácí studená sprcha. Mezi tři vrchlabské beky si to nebojácně namířil MILAN KARLÍČEK a nejen, že se dostal ke střele, dokonce ji i proměnil. Přízemní střelou k tyči poslal hostující mužstvo do vedení - 1:2. Jako ve zlém snu si museli připadat vrchlabští hokejisté. Po další hrubé chybě obrany se Hradečtí dostali do dvougólového vedení. Jan Hruška z rohu hřiště nahrál před bránu najíždějícímu PATRIKU MOSKALOVI, jenž z první zakončil přesně do levého horního rohu branky, Biegl se již nestihl přesunout - 1:3. Kdo si myslel, že už si domácí slabé chvilky vybrali, musel být zklamán. Další branka padla po hrubé individuální chybě, když se Bendík trestuhodně nechal na modré čáře obrat o puk JANEM KUBIŠTOU, který tváří v tvář Bieglovi uspěl - 1:4. Hosté dosáhli gólu v oslabení.

Ve třetí části působili Vrchlabští tak trochu odevzdaným dojmem. Opět se jako kámenem úrazu ukázaly přesilové hry, kterých mělo Vrchlabí poměrně hodně, ale nedokázalo se v nich dostat do žádné výraznější brankové příležitosti. První zajímavější moment v poslední části přinesla až minuta jednapadesátá, kdy už hosté po jedné z šancí zvedali ruce nad hlavu, ale rozhodčí jejich radost rychle přerušil rozpažením. Puk sice přešel brankovou čáru, nicméně až po odpískání. Další minuty 3. třetiny již nepřinesly momenty, co by stály za zmínku. Vyprodaná Elektromont Aréna tedy viděla vítězství 4:1 hostujícího Hradce Králové.

Nejlepším hráčem utkání byl za domácí vyhlášen Jiří Matějíček, za hosty si ocenění muže zápasu odnesl Ondřej Hruška.