st 2.12.2009 | Lukáš Souček

Hradec veze z ledu Berouna porážku 4:2

Ve středu večer zajížděli hradečtí hokejisté na led Berouna, aktuálně třináctého celku prvoligové tabulky. Na první branku zápasu se čekalo až do šestnácté minuty, kdy Medvědi využili přesilovou hru. Na začátku druhé třetiny už domácí Hradci odskočili na rozdíl dvou branek. Východočeši ale ještě ve druhém dějství dokázali vyrovnat. Na 2:1 nejprve snižoval Jaromír Florian a Martin Koudelka ve 31. minutě srovnal na 2:2. O vítězi utkání se rozhodlo ve třetí dvacetiminutovce. Beroun v rozmezí jedné minuty vstřelil dva góly a rozhodl tak o svém vítězství. Hradečtí na ledě soupeře sice dotáhli dvoubrankové manko, ale na body to nestačilo.

Vstup do utkání se Východočechům nevydařil dle jejich představ a domácí Beroun byl aktivnějším týmem. Skóre utkání však paradoxně mohl otevřít hradecký kapitán Roubík, který vystihl rozehrávku domácích, ale Cikánek jeho střelu z mezikruží vyrazil. Medvědi se do první velké šance dostali na konci sedmé minuty, kdy se až před Luňáka dostal Novotný, ale hradecká opora v masce vytáhla ukázkový semafor. V polovině třetiny dostala řada Martina Koudelky kotouč do domácí branky, ale ještě než se tak stalo byla domácí klec posunuta a tak branka nemohla platit. Ve druhé polovině první třetiny se Hradec vymanil z počátečního tlaku domácích a hra se vyrovnala. V patnácté minutě však zbytečně fauloval Ondřej Hruška a Beroun šel do vedení. Po závaru v brankovišti se nakonec ze vstřelené branky radoval Michal Pavel – 1:0. Po vedoucí brance Medvědů dostal výhodu přesilové hry také Hradec a zejména kapitán Roubík v ní hýřil aktivitou. S bekhendovou střelou o následnou tečí pokusu Jana Hrušky si však Cikánek poradil a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Medvědy.

Druhá třetina začala dalším šokem pro hosty. Po velkém závaru dostal kotouč za záda dezorientovaného Luňáka Ladislav Vlček a bylo to 2:0 pro domácí. Hradec tato branka nesrazila do kolen, naopak tento moment odstartoval velké chvíle Východočechů, kteří doslova přišpendlili Beroun na dlouhé minuty do obranné třetiny. Berounští zadáci nestíhali rotace hradeckých útočníků a Lukáš Cikánek se měl v brance co ohánět. V začátku 28.minuty šest sekund po uplynutí trestu Braniše se Hradec dočkal zasloužené branky. Akci kapitána Roubíka dorazil do odkryté branky Jaromír Florian – 2:1. Hned v dalším střídání dostal do jízdy kotouč Martin Koudelka a povedenou střelou vyprášil vestu Cikánka. Hradecký centr druhé formace se branky dočkal přesně v polovině utkání. Vít Budínský nahodil kotouč do brankoviště, Cikánek ještě jeho pokus vyrazil, ale Martin Koudelka pohotovou dorážkou s pomocí Cikánka vyrovnal na 2:2. V dalších chvílích druhé třetině se obě mužstva snažila hlavně neudělat chybu a v této pasáži utkání nebyl k vidění pohledný hokej a šancí bylo pomálu. Zřejmě největší příležitost měl Richard Diviš, ale Filip Luňák byl pozorný a po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2.

Zřejmě klíčový moment utkání se odehrál po sedmnácti sekundách třetí třetiny. Nahození Křetínského Cikánek nezkrotil, kotouč proskákal až za jeho záda, ale tam jej kapitán Roubík, ani posléze Jan Hruška nedokázali dopravit do opuštěné branky Medvědů. Hradecký kapitán ve středu odehrál vynikající utkání, byl jej plná led, ale branka mu byla začarována. V minutě 44.se k zajímavé střele dostal Vít Budínský, ale ani ten si na Cikánka nepřišel. Po neproměněných šancích přišlo pověstné nedáš – dostaneš. Beroun si pro Hradec připravil černých 63 sekund. Nejprve Petr Šinágl obkroužil celé obranné pásmo Východočechů a předal kotouč Michalovi Pavlovi, který si sjel až mezi kruhy a bekhendovou střelou překonal povyjetého Filipa Luňáka - 3:2. Než se Hradec stihl oklepat prohrál Václav Pánek dva souboje s obrovitým Davidem Švagrovským, který našel Jana Rudovského a ten definitivně rozhodl o osudu utkání – 4:2. Na tento dvojitý zásah Hradec již nenašel odpověď a utkání se spíše dohrávalo. V samém závěru pak ještě dvojice Vít Budínský – Martin Koudelka okomentovala výkon rozhodčího Dvořáka a šla do šaten o něco dříve než jejich spoluhráči. Hradec tedy v Berouně body nezískal a to díky výkonu v první a třetí třetině. Hrát patnáct minut nestačí ani v Berouně. Napravit nepovedené utkání mají hradečtí hokejisté příležitost již v sobotu, kdy je od 18:00 čeká přímý souboj o třetí místo s Olomoucí.