po 26.10.2009 | Lukáš Souček

Hradeckou formu nezastavila ani Chrudim s novou trenérskou dvojicí

Dlouhočekáváné derby mezi Chrudimí a Hradcem Králové už má svého vítěze. Netradičně v pondělí se oba celky střetly na chrudimském ledě. Premiéru na chrudimské střídačce má za sebou nová trenérská dvojice Pavel Rohlík - Jiří Seidl. Ani tento impuls domácímu mužstvu ovšem na rozjetý Hradec nestačil. Hradečtí se dostali do vedení dvěma slepenými góly v první třetině. Nejprve skóroval Daniel Volráb a o necelou minutu později zvyšoval na 2:0 Ondřej Březina. Po brance Víta Budínského v polovině zápasu už hosté drama nepřipustili. Definitivní tečku za utkáním udělal gólem v 56. minutě Martin Koudelka. Velký podíl na hradeckém vítězství má také brankář Filip Luňák, který si letos do statistik připíše první vychytanou nulu.

Velmi očekáváné derby bylo zahájeno úvodním buly v 18:00, které vyhráli hokejisté Hradce a jako by nastínili celý průběh tohoto zápasu již předem. Hosty přijely podpořit dva autobusy věrných fanoušků, kteří během zápasu vytvářeli tu správnou atmosféru. V úvodu byly síly na ledě vyrovnány, ba dokonce se do větších střeleckých příležitostí dostávali Chrudimští. Tu první měl Martinec, ale z dobré pozice na kruzích jen vyprášil výstroj hostujícího Luňáka. Domácí se postupem času více a více tlačili před soupeřovu branku, ale z nadějných příležitostí nedokázali nic vytěžit. V sedmé minutě byl již Luňák překonán, v cestě puku do hostující svatyně po Martincově střele nakonec zabránilo břevno. Nedáš, dostaneš. Následné vyloučení Rapáče a Petra Mocka nabídlo Hradeckým přesilovou hru čtyři na tři. Jak s ní správně naložit, předvedl Daniel Volráb, který se ocitl v ten přesný okamžik na správném místě. Stačilo jen doklepnout odraženou střelu Budinského do odkryté Koutského svatyně – 0:1. Netrvalo dlouho a domácí mohli sklonit hlavu do klína podruhé. Jaromír Florian obkroužil chrudimskou branku, nahodil kotouč na Koutského, do dráhy jeho letu krásně vložil hůl Ondřej Březina a Hradec vedl již 2:0. Hradečtí evidentně kontrolovali vývoj zápasu a nepřipouštěli nějaké velké šance pro chrudimský celek. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhá perioda začala tlakem chrudimského celku, který narůstal i díky vyloučení Kadlece. V čase 23:43 puk v brance hostí skončil, ale bohužel pro chrudimské publikum, až po odpískání hlavního sudího. Branka tedy uznána nebyla. Chrudim se trápila v zakončení, i když do šancí se dostávala poměrně hojně. David Mocek, Procházka, Stoklasa, ti všichni zakončili své jedovaté pokusy ve výstroji skvěle chytajícího Luňáka. Na druhé straně ukázali lekci z efektivity naopak hradečtí hokejisté. Nedůslednost domácí obrany krutě potrestal Vít Budinský, který si jen počkal na odražený puk po střele Táborského a jemnou střelou rozvlnil chrudimskou síťku potřetí – 0:3. Šance se přelévaly ze strany na stranu, z pásma do pásma, ale góly do síti hostí ne a ne padnout. Na konci druhé části mohl ještě čtvrtý dílek do chrudimské zahrádky zasadit autor první branky Daniel Volráb, který nepochopitelně ze stoprocentní šance napálil jen chrudimského gólmana Vladislava Koutského. V prostřední dvacetiminutovce se náskok hostí navýšil o jednu branku.

Poslední část začala díky početním výhodám aktivněji Chrudim a jejich přesilovková pětice se snažila ještě zdramatizovat utkání. Jenže všechny jejich naděje skončily v lapačce jediného muže – Filipa Luňáka. Možnost urvat nějaký ten bodík zhasínala každou vteřinou, která naskočila na světelné tabuli. Hosté hlídali vývoj utkání a v některých chvílích si s domácími hokejisty dělali téměř co chtěli. V 54. minutě jel na Koutského osamocený Moskal, jenže chrudimský gólman ve skórování zabránil dobrým zákrokem. V závěrečných minutách se ze zápasu stávala spíše exhibice, při které se nejvíce zaplňovala trestná lavice domácích. Jednu z přesilovek pět na tři Hradečtí ještě jednou využili. Autorem čtvrté branky byl Martin Koudelka a dovršil tak rozklad chrudimského týmu. Chrudim tak podlehla svému sokovi z Hradce Králové rozdílem třídy, 0:4.