so 3.10.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hradecký tým předvedl bojovného ducha a otočil utkání se Šumperkem

V sobotu večer bylo v hradeckém ČEZ Stadionu na programu další prvoligové utkání. Tentokrát na hradecký led přijel o body bojovat Šumperk. Na první góly se čekalo pouze do druhé minuty. To poslal domácí do vedení Martin Koudelka, hosté ovšem ještě v téže minutě vyrovnali. Ve druhém dějství se dočkal premiérového soutěžního gólu Jan Berger. Jenže Draci dokázali ještě do konce třetiny skóre otočit a Hradec byl ve velmi těžké pozici. Nakonec se ale vše v dobré obrátilo. Dvě branky Víta Budínského poslaly Hradec zpět do vedení a gól Milana Karlíčka při power-play hostů znamenal jistotu třech bodů.

Ještě než se diváci stihli pohodlně usadit na hradeckém ČEZ Stadionu do sedaček, padlo na obou stranách po jedné brance. V čase 1:16 se trefil z velkého úhlu Martin Koudelka a s přispěním brankáře Vojtka otevřel skóre utkání. Z vedoucí branky se ovšem Hradec mohl radovat pouze 29 vteřin. Hned při dalším střídání probíhalo vhazování v obranném pásmu domácích. David Ostřížek vyhrál buly na Tomáše Sedláka, který poslal kotouč švihem směrem na bránu. Do dráhy letu kotouče nakonec vložil hůl Jiří Noga a jeho teč byla úspěšná - 1:1. Ve 14. minutě se do samostatného nájezdu dostal Patrik Fořt, ale se zakončením mezi betony Martina Vojtka neuspěl. Další dvě velké šance přišly v závěru první třetiny. Nejprve to byli znovu domácí, kdo mohli skórovat. Kapitán Jaroslav Roubík ovšem letošní střeleckou smůlu neprolomil. Vojtek se proti němu vytáhl parádním zákrokem. V poslední minutě pak největší šanci Draků neproměnil Radim Antonovič, když Filip Luňák vytáhl jeho střelu v poslední chvíli koncem lapačky.

Začátek druhé třetiny musel otrávit každého hokejového fanouška. Nejprve totiž zahrával početní výhodu Hradec Králové, ale za celé dvě minuty se nedostal do zakončení. Úplně stejnou přesilovku ovšem sehráli o deset vteřin později hosté, takže na nehokejové okamžiky to bylo také 1:1. V čase 27:03 přišel další gólový moment zápasu. Jan Kubišta připravil gólovou pozici pro Jana Bergera, který prvním prvoligovým gólem poslal svůj tým do vedení. Druhý hradecký gól jakoby domácí celek uspal a Draky ze spaní probudil. Šumperští hráči se na ledě lépe pohybovali a vždy byli u kotouče o něco dříve. Přesně v čase 33:00 využil aktivity hostů Jiří Hašek a v přesilové hře parádní trefou vyrovnal na 2:2. O čtyři minuty později velkou příležitost spálil Martin Ambruz a Východočeši mohli za nerozhodný stav děkovat pouze brankáři Luňákovi. Ten třetí brance hostů ale nezabránil o pár vteřin později. Bylo to znovu v přesilové hře. Nahození Lubomíra Vosátka se od hradeckého brankáře odrazilo přímo na hokejku Radima Antonoviče, který pouze doklepl kotouč za brankovou čáru. V závěru třetiny ještě dostal Hradec obrovskou příležitost na vyrovnání, ale při dlouhé dvojnásobné přesilovce se vůbec nedostal do zakončení.

Do třetí třetiny vstupovali domácí s odhodláním zápas otočit, hosté zase chtěli udržet své vedení. Nakonec se cíl podařilo splnit Hradci, který zápas skutečně otočil. V čase 45:51 se Vít Budínský opřel z první do přihrávky Martina Koudelky a dobře umístěnou střelou srovnal na 3:3. V 52. minutě Jakub Orsava nešťastně zasáhl hokejkou do obličeje Martina Koudelku a protože se na ledě objevila krev, byl z toho dvojnásobný trest. Později se ukázalo, že právě toto byl jeden z rozhodujících momentů zápasu. Začátek přesilové hry sice Hradci opět nevycházel, ale pak přece jen přišla branka. Nahození Martina Koudelky od modré čáry tečoval těsně před Vojtkem Vít Budínský a jeho druhá branka v zápase byla zároveň vítěznou. Šumperk se ještě pokoušel poslat zápas do prodloužení, ale kýžené branky při power-play se nedočkal. Navíc se v poslední minutě trefil Milan Karlíček do prázdné branky a bylo rozhodnuto. Hradec si do tabulky připsal tři body za vítězství 5:3.