so 26.8.2017 | Lenka Jonešová

Hradečtí dotahovali výsledek marně. S Nottinghamem padli 2:4

Další velká neznámá čekala na hokejisty Mountfieldu v sobotu, kdy se ve druhém utkání CHL postavili britskému celku Nottingham Panthers. Obraz hry již od úvodních minut napovídal, že tentokrát rozhodně nepůjde o divácky atraktivní utkání. Jako první rozezněli gólovou sirénu ve 13. minutě hráči Nottinghamu, kteří postupně přidali ještě další tři branky a na ledě se přiostřilo. V 53. minutě rozvlnil poprvé síť hostů Kukumberg, kterého v závěru ještě následoval Rosandič. Hradecký bek však už pouze korigoval utkání na 2:4.

V sobotu čekala na hradecké příznivce další hokejová lahůdka, když domácí Mountfield přivítal na svém kluzišti dalšího, pro ně neznámého, soupeře. Do Hradce Králové totiž zavítal tým hrající nejvyšší britskou soutěž – Nottingham Panthers.

Panthers si vystřelili jednobrankové vedení

Hned od úvodního písknutí z píšťalky rozhodčího bylo zřejmé, že k vidění bude zcela jiný hokej než v předchozím duelu s celkem Turku. Britové nepříjemně kousali v předbrankovém prostoru a v nestřežených okamžicích se nebáli pošťouchnout hráče domácích. Předváděná hra hostům ze Spojeného království vycházela a působila Hradeckým nemalé potíže.

Ve třinácté minutě už ale Pavelka poprvé musel lovit kotouč zpoza svých zad. V přesilové hře totiž zamířil přesně Joshua Shalla – 0:1. I Hradečtí o sobě ale dokázali dát vědět. Naději do žil na vstřelení vyrovnávací branky vlil fanouškům Filip Pavlík, jenž dostal skvělou křižnou přihrávku přímo na hůl, jenže jeho střela mířila vysoko nad Garnettovu bránu. Hostující muž v masce byl úspěšný i proti šanci dalšího z hradeckých hokejistů.

Čap si totiž hned po buly najel do dobré střelecké pozice, obdržel přihrávku od Köhlera a tvrdou dělovkou od modré čáry prověřil pozornost gólmana Garnetta. Ten si však nadále držel stoprocentní úspěšnost zákroků. V závěru ještě fauloval Brown a Hradeckým se tak naskytla početní výhoda pěti proti třem.

Střelecká převaha Mountfieldu na gól nestačila

Do druhé periody tak vstoupili Hradečtí s jasným cílem. Nejen pro klid na svých hokejkách totiž potřebovali vstřelit vyrovnávací branku, za čímž si šli hned od úvodních minut prostřední dvacetiminutovky. Důkazem byla akce útočné dvojice Červený – Jarůšek, která však ztroskotala na dobře postaveném obránci Farmerovi.

V nepříjemné hře z první třetiny však pokračovali i hráči Nottinghamu. Ti se svými rychlými přechody do útočného pásma nebezpečně drali před gólmana Pavelku, který měl s jejich střeleckými pokusy plné ruce práce. Ve třicáté minutě už však byl na střelu Dana Spanga krátký a po povedené hokejové akci Britů svítil na světelné kostce už dvougólový rozdíl – 0:2.

V následujících minutách si ale Hradečtí vytvořili velký tlak, kterému chybělo „jen“ přesné zakončení do Garnettovy svatyně. Červený nabral rychlost a ve spolupráci s Kukumbergem se hnali před svatyni hostů. Gólman Nottinghamu si však s ledovým klidem připsal do statistik další úspěšný zákrok.

Ostrý závěr překvapení nepřinesl

A na začátku třetí periody si mohli domácí zapsat další kuriózní situaci. V ponechané výhodě totiž Pavelka vystartoval na střídačku, načež zůstala branka Hradce prázdná. Toho si však zřejmě hráči nevšimli a po nepovedené přihrávce se černá pryž doklouzala až téměř do prázdné klece.

Čas nekompromisně ubíhal a na ledě se začalo přiostřovat. Jenže v tu chvíli hosté udeřili potřetí a ukázalo se, že Joshua Shalla obléká dres pro Top scorera naprosto právem – 0:3. Hra na ledě gradovala a emoce by se daly krájet. Gólu se konečně dočkali i domácí. Roman Kukumberg vybojoval puk a podél levého mantinelu zamířil až před Garnetta, kterého překonal poprvé v utkání – 1:3.

Napětí na ledě by se dalo krájet a vyloučení přibývalo, což hrálo do karet hostům. Dokázali totiž využít už třetí početní výhodu, když Pavelku překonal Alexander Mokshantsev – 1:4. Podobná situace se opakovala i na druhé straně, kdy druhý gól do statistik Mountfieldu přidal Mislav Rosandič – 2:4. Závěrečný nápor domácího celku již však na více nestačil a Nottinghamu tak podleh 2:4.

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Řekl bych, že jsme měli dobrý vstup do zápasu. Během prvních osmi až deseti minut jsme si vytvořili hodně šancí, ale nezúročili jsme vůbec nic. Soupeř pak přidal ve forčekingu, hrál velmi organizovaně v obraně a měl výbornou produktivitu. Na druhou stranu jsme neproměnili svoje šance a ani jsme nezvládli přesilovky, kterých jsme v zápase měli hodně. Z přesilovky pět na tři jsme nevytěžili vůbec nic, takže na tolik šancí a tak málo gólů se nevyhrává.