st 14.3.2018 | Lukáš Foff

Hradečtí junioři rozstříleli Kladno 10:4 a poskočili na první místo tabulky!

Tak to byla kanonáda. Juniorka hrála veledůležitý zápas s Kladnem, na které ztrácela dvě kola před koncem bod, a ukázkově ho rozmetala 10:4. Zkraje druhé třetiny bylo skóre vyrovnané 3:3, ale pak už se dostali domácí na koně, ze kterého do konce zápasu neslezli. Hradečtí junioři tak mají pouze ve svých rukách to, jestli budou play off začínat na domácím ledě.

Divoká třetina nabídla celkem pět gólů

Hradečtí junioři Kladno v současné sezóně ještě neporazili, takže měli motivaci zvítězit alespoň v posledním duelu. Hned ve 3. minutě k tomu položil základ Patrik Mašín, kterého puk trefil do brusle a odrazil se od ní do brány – 1:0. V čase 6:14 už to bylo dokonce o dvě branky, protože střelu od modré čáry dokázal šikovně ztečovat mezi betony Stahla Patrik Hidveghy.

Hrál se parádní otevřený hokej a Středočeši se nechtěli nechat zahanbit. Skóre snížili v 9. minutě zásluhou Petra Patyka, který předvedl důraz v brankovišti – 2:1. To ale ani zdaleka nebylo všechno. Mountfield HK si svůj tříbrankový náskok vzal rychle zpátky, protože Dominik Matouš dorazil vlastní střelu přes ležícího brankáře Stahla. Obě obrany nechávaly velká okénka pro útočníky a jedno takové využil Michal Kučera střelou z otočky z levého kruhu v 16. minutě – 3:2. Do konce první části ještě přišly nějaké šance, ale kotouč už se do žádné sítě nedostal.

Branky padaly dál a Hradec odskočil do vedení

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe Rytíři, kteří se nejprve dostali do šance a pak si ještě vypracovali přesilovou hru. Tu zužitkovali po 25 vteřinách, když zakončil rychlou kombinaci střelou z mezikruží Šimon Jelínek a srovnal na 3:3. Lvům se nedařilo nastartovat a mohli být rádi, že ve 31. minutě neprohrávali. Sám na bránu se totiž řítil Tomáš Vildumetz, ale puk se mu nabalil na čepel a kladenský forvard vysoko přestřelil.

Pak už však Hradec začal opět bruslit a rázem byl nebezpečnější. V krátkém sledu selhali v jasných šancích Dominik Řepík, Kryštof Hroudný, Radovan Pavlík i Jaroslav Dvořák. V čase 37:45 už ale střeleckou smůlu druhé třetiny protrhl Štěpán Matějček, po jehož střele doklouzal puk pod betonem Stahla těsně za brankovou čáru. 19 vteřin před koncem prostřední části navíc ještě Štěpán Havránek zavěsil pod horní tyčku a Východočeši tak vedli po 40 minutách 5:3.

Hradec si dokráčel pro výhru ve velkém tempu

Také ve třetí třetině se na branku nečekalo příliš dlouho. Svojí druhou trefu si přesně v čase 44:00 připsal Patrik Hidveghy střelou z pravého kruhu a zvýšil už na 6:3. O 21 vteřin později to ale opět bylo jen o dvě branky, protože nádherným věšákem z prostoru mezi kruhy snížil Pavel Husarik. A ve stejném duchu se pokračovalo dál. 46. minuta a Pavlík přenechal tandem Štěpánu Havránkovi, který také vstřelil druhý gól v zápase – 7:4.

Na ledě se poté trošku přiostřilo, ale obrany byly stále zřejmě na dovolených. V 50. minutě Kryštof Pažourek pohodlně do prázdné brány zvýšil už na 8:4 pro Hradec Králové. Stejný hráč se prosadil i v 57. minutě, a to v oslabení, když dostal nabito od Jaroslava Dvořáka. Nakonec se diváci dočkali i hattricku v 60. minutě totiž procedil puk do sítě z velké dálky Štěpán Havránek. Extrémně bohaté utkání na góly tedy suverénně zvládl Mountfield a před posledním zápasem poskočil na první místo tabulky.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Z naší strany si myslím, že to bylo dobré utkání. 10 gólů mluví za vše. Co jsem tady, tak jsme od postupu do extraligy nikdy neměli dvouciferný výsledek. Kluci to zvládli, už v první třetině jsme mohli odskočit na větší gólový rozdíl, protože jsme měli hodně šancí, které jsme řešili naivně a často ani nevystřelili. Pak to klukům začalo padat a za to jsme samozřejmě rádi. Bojujeme o čelo tabulky a o to, abychom začínali doma. Také se chceme vyhnout Plzni, která má obrovskou sílu, stejně jako třeba Kometa. Děkuji klukům za výkon a v pátek jedeme do Vítkovic, kde se o všem rozhodne.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno):
Na začátku byli domácí lepší, nám se pak podařilo ze dvou střel dát dva góly a snížit. Ve druhé třetině jsme vyrovnali a když se to začalo překlápět na naší stranu, tak jsme udělali dvě hrubé chyby a dostali dva góly snad během minuty. Ve třetí třetině už Hradec jasně dominoval.