út 23.8.2016 | Lenka Jonešová

Jiráskův hattrick srazil Lillehammer. Starší dorostenci porazili Nory 4:1

Starší dorostenci měli v úterý odpoledne na programu poslední přípravný zápas před ostrým startem sezóny. Po bezbrankové úvodní třetině se v následujících čtyřiceti minutách trefili Filip Jirásek, který v utkání zaznamenal hattrick, a v čase 59:59 přidal poslední zásah Kryštof Pažourek. Když se za celek Lillehammeru střelecky prosadil pouze Clemens, zakončili hokejisté Mountfieldu přípravné období výhrou 4:1. V celé přípravě si navíc připsali pouze jedinou porážku.

Úvodní třetina bez vstřelené branky

Již od prvních minut zápasu se musel Larsson v brance hostí pořádně otáčet. Překvapit jej hned v úvodu chtěl Pažourek, jeho střelu z mezikruží však brankář Lillehammeru dobře viděl. O pár minut později se pokoušel dopravit odraženou Jiráskovu střelu do brány Mašín, ani on však síťku za Larssonovými zády rozvlnit nedokázal.

Poklidné tempo zápasu pokračovalo i v následujících minutách, diváci na branku v první třetině čekali marně. Hra byla často přerušována a o pohledné hokejové kombinace byla nouze. Na druhé straně ale mohl rozradostnit hostující střídačku Kristiansen, když ujížděl na jediného hradeckého obránce, ten ale včas dokázal norskému protihráči černou pryž vypíchnout.

Góly padaly až ke konci druhé třetiny

Ani druhá dvacetiminutovka příliš hokejové parády nepřinesla. Hradečtí dorostenci byli sice po dlouhou dobu aktivnějším celkem, prolomit bezbrankový stav se jim ale nedařilo. Až téměř v polovině utkání, konkrétně v sedmadvacáté minutě, se FORTUNA arénou poprvé rozezněla gólová siréna. Filip Jirásek uháněl s Mašínem na hostujícího gólmana, prvně jmenovaný vyčkal na správný moment a bekhendovou kličkou otevřel skóre utkání – 1:0.

Na konci třetiny ale přeci jen byly k vidění i další góly. Dvě minuty před koncem druhé části vstřelil vyrovnávací branku Lasse Clemens, jenž zakončoval do poloprázdné brány – 1:1. Nerozhodný stav však netrval dlouho. Uběhlo pouhých dvacet dva sekund a Hradečtí získali své vedení zpět, když si Filip Jirásek vyjel zpoza brány a svým druhým gólem v utkání překonal norského gólmana – 2:1.

Gól z poslední sekundy završil vítězství Mountfieldu

Vstup do třetí periody se, alespoň co se šancí týče, povedl lépe Lillehammeru. Pohotový zákrok musel předvést Kouba, když se na něj nebezpečně podél pravého mantinelu hnal Bordewich. Hradecký gólman však jeho střelu dokázal vytěsnit betonem. Naopak hattrick mohl na druhé straně dovršit Filip Jirásek, jehož střelecký pokus ale skončil jen v náručí gólmana hostí.

Při dalším pokusu už však byl hradecký forvard stoprocentní, jeho dorážka proskočila až za záda Larssona a znamenala tak vedení Mountfieldu 3:1. Hned vzápětí ho mohl následovat Maršík, který nebezpečně číhal na hranici levého kruhu, jeho střelu však na poslední chvíli zblokoval jeden z hostujících obránců. Když se navíc ještě sekundu před závěrečnou sirénou trefil Kryštof Pažourek, mohl se domácí celek radovat z výhry 4:1.