po 12.9.2005 | Lukáš Souček

Junioři: Chleba se lámal znovu ve třetí třetině

Po vybojovaném prvním extraligovém bodu čekal na juniory další těžký zápas na pardubické půdě. Průběh utkání se podobal tomu předešlému. Prvních dvacet minut Hradec zvládl bez branky. Ta padla do sítě hostů v polovině utkání a rozhodnutí zápasu tak bylo na závěrečné dvacetiminutovce. V té Energetici vývoj zápas absolutně nezvládli. Pardubičtí totiž překonali brankáře Tomíčka v poslední části hry čtyřikrát, což dalo výsledku stejnou podobu jako v prvním ligovém zápase s Českými Budějovicemi.

První třetina nebyla příliš hokejová. Obě mužstva měla větší problémy se založením i kombinací. Pardubice se sice několikrát dostali k možnosti skórovat, ale v první třetině dokázal Jiří Tomíček ještě šance soupeře pochytat. Největší šanci Energetiků měl ještě před sirénou Lukáš Burdych, ale Martin Růžička v pardubické kleci stihl včas zakročit.

Bohužel, přišlo to nejhorší co mohlo hradecké hráče potkat. Jako první inkasovali branku z hole pardubického kapitána Petra Chaloupky. Nejblíže vyrovnání byl asi po akci dva na jednoho Jan Vlašín, ale Martin Růžička byl znovu na místě. To bylo ze strany hostů v podstatě vše, jelikož byli do konce třetiny dvakrát potrestáni dvouminutovým trestem, což samozřejmě prospělo spíše domácím.

O vítězi utkání tak musela rozhodnout poslední třetina. V ní stáli Energetici před velkou zkouškou. Úkol byl hrát jako proti Liberci – poctivě ze zadu a čekat na chyby soupeře. Místo toho ale Ondřej Nakládal zvýšil na 2:0 a o minutu později poslal Pardubice do tříbrankového vedení Jiří Procházka. Hradečtí se pochopitelně pokoušeli o vyrovnání, ale znovu zapomínali na zadní vrátka. V čase 49:54 to bylo zásluhou Otakara Janeckého už 4:0 a na konečných 5:0 uzavřel skóre utkání Miroslav Škumát.