út 4.10.2005 | Lukáš Souček

Junioři ani proti Budějovicím nebodovali

Juniorům se stále nedaří. V pondělí hostili na hradeckém zimním stadionu České Budějovice. Hradec se držel téměř celou první třetinu, ale dvě minuty před sirénou rozvlnil síť za Svobodou Martin Hanzal. Hned na začátku té druhé zvyšoval na 2:0 Jan Hlavatý a v polovině utkání se trefil Jan Muršak. Posledních šest minut zápasu patřilo jednoznačně hostům, kdy po dvou gólových trefách Jakuba Černého a jedné trefě Josefa Slavíka svítil na ukazateli skóre konečný stav utkání 0:6.

Nástup do zápasu měly určitě lepší Budějovice, když hned ze začátku několikrát ohrozily Svobodu. Zhruba po pěti minutách ale Hradec hru vyrovnal a dokonce si vytvořil gólové šance. Jen Martin Petružálek se ocitl dvakrát sám před Kovářem a dvakrát střílel z výhodné pozice, jenže skóre zápasu se ještě neměnilo. O něco blíže gólu byl Jakub Černý na druhé straně, jehož střela lízla břevno a skončila v rohu kluziště. Červené světlo se poprvé rozsvítilo v čase 17:50, kdy mladý reprezentant Martin Hanzal přebruslil hradeckého beka a nedal Svobodovi šanci.

Další ránu zasadili hosté domácím hned v úvodu druhého dějství. Na modré čáře napřáhl Martin Hlavatý, kterému střela vůbec nesedla. Kotouč ale velkým obloučkem přeplachtil všechny hráče, otřel se o břevno a skončil v domácí svatyni. Svoboda lovil puk potřetí ze své klece, když nedosáhl na střelu Jana Muršaka. Hradec měl také pár světlých okamžiků. Nejprve Miloslav Čermák vyslal Tomáše Regnera do brejku, ale tomu se nepovedlo kličkou do bekhendu zvednout kotouč nad betony Kováře. Podruhé to v hledišti zahučelo, když Martin Dulovec přiklepl Petružálkovi, který z pozice mezi kruhy vyslal tvrdý projektil na Kováře. Ten měl ale betony v pravý čas na pravém místě.

Tříbrankové vedení jednoznačně hrálo do karet Budějovicím, které na začátku třetí třetiny určitě nedoufali, že dosavadní výsledek ještě zdvojnásobí. 14 minut se hrál fyzický hokej, který bolel na obou stranách. Branky nakonec padaly až šest minut před koncem utkání. V tu chvíli se právě trefil Jakub Černý a o čtyři minuty později dokonce zvýšil na 5:0 pro hosty. Definitivní tečku za utkáním udělal v čase 59:10 Josef Slavík, který střelou od mantinelu překvapil Svobodu.