pá 2.12.2005 | Lukáš Souček

Junioři dobře rozehrané utkání ve Vítkovicích nedotáhli do vítězného konce

Energetici začali ve Vítkovicích velmi dobře a už ve 14. vteřině otevřeli skóre utkání. Jan Šejnoha zužitkoval přihrávku Richarda Diviše a poslal Hradecké do vedení. I přes vyrovnání domácích dokázali Východočeši strhnout vedení znovu na svou stranu. Miloslav Čermák ujel při vlastním oslabení a v koncovce se nemýlil. Vítkovice ale trochu šťastným gólem vyrovnali a poprvé se tak do šaten odcházelo za stavu 2:2. Následovala druhá třetina, ve které domácí potrestali dvě hrubé chyby Energetiků a prakticky rozhodli o vítězi utkání.

Do úvodu utkání nastoupili lépe Energetici, když hned při prvním střídání otevřeli skóre utkání. Richard Diviš dojel do rohu pro nahozený kotouč a před brankou našel volného Jana Šejnohu, který se v koncovce nemýlil. Hradecká radost však trvala pouze čtyři minuty. O vyrovnání se zasloužil vítkovický kapitán Michal Novák. Do konce třetiny padly ještě dvě branky, obě v 17. minutě. Nejprve vrátil vedení na hradeckou stranu Miloslav Čermák, když ujel hostující obraně ve vlastním oslabení. Za necelých 20 vteřin však bylo znovu srovnáno. Petr Valušiak šťastně tečoval střelu Martina Bučka a do šaten se tak odcházelo za stavu 2:2.

Druhá třetina se odehrávala v podobné režii jako ta předchozí. Pro další vývoj utkání bylo velmi důležité, kdo vstřelí branku. To se podařilo právě domácím. Petr Valušiak vystihl hradeckou rozehrávku a dostal Vítkovice do vedení. Těsně před druhou sirénou přišla druhá chyba hostů při rozehrávce a Petr Valušiak se radoval z čistého hattricku. Po čtvrté brance v hradecké síti Roman Svoboda přenechal na třetí třetinu své místo Janu Balážikovi.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupili aktivněji Východočeši. Jejich snažení však žádné brankové hody nepřineslo a na druhé straně brankář Balážik za svá záda také nepustil žádný kotouč. 120 přihlížejících diváků tak už branku ve třetí třetině nevidělo. Poměr střel na obou stranách byl vyrovnaný stejně jako v prvních dvou třetinách. Utkání rozhodly hlavně hrubé chyby, kterých více potrestali domácí. Energetici ale musí na prohraný zápas co nejrychleji zapomenout, protože už v sobotu je čeká další těžké utkání proti Opavě.