so 22.10.2005 | Lukáš Souček

Junioři měli dvě třetiny navrch, ale závěr zápasu nezvládli

Juniorům se již tradičně nevydařil začátek utkání a hned v první minutě o jednu branku prohrávali. V závěru první třetiny zakončil krásnou kombinaci domácích Jiří Šimoníček a ve druhé dvacetiminutovce snížil na 2:3 neméně hezkým gólem Martin Hloušek. Hradec měl až do sirény převahu nad svým soupeřem, jenže ve třetí třetině to bylo právě naopak. Hosté neměli příliš mnoho střel, ale dokázali využít každou větší šanci, což znamenalo další tři góly v síti Východočechů a konečné vítězství Karlových Varů 6:2.

Hned v úvodu zápasu se hostům podařilo vstřelit branku. Střelou z kruhů překvapil brankáře Svobodu Pavel Sedláček. Do desáté minuty byly lepším týmem spíše Vary, v polovině třetiny ale vzali otěže do svých rukou domácí a v 18. minutě po zásluze vyrovnali. Lukáš Daňo poslal přihrávku přes celé pásmo na Jana Šejnohu, který před brankou našel volného Jiřího Šimoníčka. Ten svým prvním extraligovým gólem zajistil odchod obou mužstev do kabin za stavu 1:1.

Po uplynutí třech minut druhé třetiny svým druhým gólem v utkání posunul Vary do vedení Pavel Sedláček. Východočeši měli navrch, ale žádnou z gólových příležitostí nedokázali proměnit. Ve 35. minutě se dostal k puku po návratu z trestné lavice Petr Gasparik a tvrdým golfovým úderem prostřelil Svobodu. Do konce třetiny ještě domácí využili znovu nádhernou kombinaci, na jejímž konci byl Martin Hloušek. V samotném závěru ještě stupňovali tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Na začátku třetí třetiny ještě Východočeši několikrát před Bendou zahrozili, ale čtvrtá branka Karlových Varů jim doslova vzala vítr z plachet. Postaral se o ni Vít Budínský. V závěru zápasu už museli Hradečtí hru velmi otevřít a necelé dvě minuty před koncem sáhli k odvolání brankáře. Ve vlastní třetině jim ale bohužel nevyšla rozehrávka a to nekompromisně potrestal Pavel Kuběna. 30 vteřin ještě zbývalo odehrát, když Vít Budínský svou druhou brankou pečetil výhru hostů. Poslední sekundy utkání se jen dohrávaly, a tak Karlovy Vary na hradeckém ledě získaly cenné dva body.