čt 22.9.2016 | Vojtěch Drbohlav, Lenka Jonešová

Junioři na Mladou Boleslav vyzráli i podruhé. Ve městě automobilů ji porazili 5:1

Napravit reputaci po nepodařených dvou posledních duelech si chtěli hradečtí junioři ve čtvrtečním utkání s Mladou Boleslaví, se kterou už se v letošní sezóně jednou úspěšně utkali. A i tentokrát se jim vstup do zápasu povedl na výbornou. Hradečtí si totiž postupně vypracovali vedení 3:0, na které sice ještě ve 34. minutě stihli domácí odpovědět, na další dvě branky z holí královehradeckých mladíků už však nikoli. Ti si tak i zásluhou Františka Hnika, jenž se zaskvěl hattrickem, připsali cenné body za vítězství 5:1.

Hradec se ujal dvoubrankového vedení

Utkání nezačalo pro domácí Mladou Boleslav zrovna nejlépe, Hradec Králové hrál totiž už ve druhé minutě přesilovku pět na tři. Tu však hosté nevyužili. Krátce před polovinou prvního dějství měli Východočeši dost šancí a jednu z nich už proměnili, když využili laxní obrany Bruslařského klubu. Po střele Tomáše Zahradníka neudržel gólman kotouč, přičemž jej sklepl mezi tři tyče kapitán František Hnik – 0:1.

Boleslavští následně hráli přesilovou hru, jenže v té toho moc nevymysleli. Hradečtí často zdržovali hru i s pukem v rohu kluziště. Do prázdné branky mohl zakončovat Daniel Krejčík, jenže Hradečtí včas zakročili. V závěru dostali domácí ještě jeden gól takříkajíc do šatny. Hokejisté Mountfieldu si vytvořili tlak v pásmu, přičemž na modré čáře napřáhl Radim Šalda a ukázkově vymetl pavučiny v rohu Grohovy branky. Po první třetině tedy měli duel jednoznačně lépe rozehraný hosté – 0:2.

Boleslav vystřídala gólmany a snížila

Hradec Králové hrál podstatnou část druhé třetiny v oslabení, paradoxně z něj však navýšil vedení. Dominik Groh vyjel z branky a neodhadl vyhození puku, přičemž se k němu dostal volný Dominik Řepík a zakončil do částečně odkryté brány – 0:3. Tato chyba stála exhradeckého Groha místo v brankovišti, přenechat jej musel Michalu Kroftovi.

Mountfield následně opět často fauloval, přičemž jednu přesilovku dokázali Středočeši využít. Téměř až na modré čáře napřáhl František Uřídil a prostřelil Daniela Bechného v hradecké bráně – 1:3. Poté domácí trochu ožili. U pravé tyče usilovně dorážel puk Luděk Kuncek, ale úspěšný nebyl. Bruslaři se sice následně radovali z branky, jenže hlavní rozhodčí Tomáš Veselý nekompromisně rozpažil a červené světlo nerozsvítil ani brankový sudí.

Prosadit se mohl ještě Milan Dančišin, před kterým byla napůl odkrytá hradecká brána, ale loňský kapitán staršího dorostu trestuhodně nezvedl kotouč pod břevno. Po čtyřiceti minutách tak mohli být stále spokojenější Východočeši, kteří vedli 3:1.

Kapitánův hattrick pojistil výhru

Ve třetí třetině působili aktivnějším dojmem Bruslaři. Ačkoliv byl třeba v dobré pozici i hradecký Radim Šalda, který trefil od modré jen bránícího hráče, hosté si nevytvořili moc šancí a bylo znát, že se snaží soustředit hlavně na obranu. V 52. minutě byl v obrovské šanci Milan Dančišin, nezvládl však vymíchat Daniela Bechného v hradecké bráně.

Když to už vypadalo, že se Bruslaři zmůžou na závěrečný tlak, všechny naděje zmařil jeden protiútok Mountfieldu. O čisté konto připravil Michala Kroftu František Hnik, jenž se postaral přímo před brankou o teč Dvořákovy střely. Netrvalo dvě minuty a ve ŠKOENERGO Aréně už „odbíjela pátá“. Tatáž formace Mountfieldu totiž zařídila pečetící branku, ze skrumáže před brankou procpal kotouč za Kroftova záda opět František Hnik a slavil hattrick – 1:5.

V samotném závěru si připsal ještě dvě prudké střely Jaroslav Dvořák, mladoboleslavský gólman však další zhoršení svých statistik nepřipustil. Mountfield HK si tak z Mladé Boleslavi odvezl po celkem poklidné výhře 5:1 všechny tři body.