pá 27.1.2006 | Lukáš Souček

Junioři na ledě prvního Kladna nepřekvapili

Třetí extraligovou část odstartovali junioři zápasem 39. kola na ledě Kladna. Bohužel se jim ale na ledě vedoucího celku bodovat nepodařilo. Po dvou třetinách totiž prohrávali už 4:0 a v závěrečé dvacetiminutoce stačili pouze zkorigovat brankami Miloslava Čermáka a Jaroslava Samce. I Kladno se však ve třetí třetině jednou radovalo, a tak si zaslouženě připisuje další body za vítězství.

Hned v úvodu utkání měli velké gólové šance hlavně Hradečtí, jenže gólman Cikánek byl pozorný. Později se ukázalo, že hosté budou neproměněných šancí litovat. V osmé minutě totiž poprvé rozsvítil červené světlo Jakub Voráček a o tři minuty později to bylo zásluhou Jana Rudovského už 2:0.

Po přestávce určovali tempo hry především Kladenští, kteří vyvíjely velkou aktivitu hlavně v útoku. Jan Balážik měl v hradecké kleci plné ruce práce. Čelil několik samostatným nájezdům, dokonce vychytal i v absolutní gólové šanci svého bývalého spoluhráče Richarda Diviše. Bohužel těsně před sirénou přišly další dva kladenské góly, o které se zasloužili Marek Trončinský a David Mizera.

V úvodu třetí třetiny se podařilo skórovat i Energetikům. Jan Balážik rozehrál až na druhou modrou, Kohout s Hlouškem si vyměnili kotouč a Miloslav Čermák ho elegantní bekhendovou kličkou dopravil až za Cikánkova záda. Hosté si pomalu začínaly dělat chutě na vyrovnání, jenže o pár okamžiků později udeřilo znovu Kladno. Tentokrát se radoval kladenský bek Roman Čermák. Hradeckým se podařilo už jen korigovat, když Jaroslav Samec prostřelil od modré vše co mu stálo v cestě.