pá 1.12.2017 | Klára Petrásková, Lenka Jonešová

Junioři napodobili mladší kolegy a porazili Litvínov stejným poměrem 5:1

Stejně jako kolegové ze staršího dorostu, i nejstarší mládežnická kategorie vyrazila na trip po venkovních kluzištích. Na hradecké juniory čekal v pátek v podvečer Litvínov. Hradečtí si v úvodní dvacetiminutovce vybudovali dvougólový náskok, který dokázali v další části hry navýšit až na 5:0 a mířili za vítězstvím. Domácí sice ještě v 55. minutě vstřelili čestný zásah, na vítězství Mountfieldu 5:1 už to však nic nezměnilo.

Litvínov nastřelil tyče, Hradec dal góly

Domácí celek vstoupil do utkání dvěma šancemi jako hrom. Nejprve nastřelil tyč za Dvořákem Josef Jícha, jen o pár minut později ho potom z podobného místa napodobil jeho kolega. Hradečtí však přestáli tyto nebezpečné situace a naopak zaútočili sami.

V 9. minutě se po zmatku na brankovišti nejlépe zorientoval Tomáš Kynčl, jenž postrčil kotouč směrem za Orctova záda – 0:1. Právě úvodní trefa v souvislosti s nabídnutou přesilovkou hosty nastartovala a výsledkem byla branka 39 vteřin před první sirénou. Dominik Řepík si v přesilovce mezi kruhy počíhal na ránu Tomáše Kynčla a usměrnil ji jemnou tečí do sítě – 0:2.

Východočeši navázali na konec první periody

Jak Lvi zakončili úvodní třetinu, tak také začali tu prostřední. Ve 22. minutě totiž litvínovskému gólmanovi vypadl puk z výstroje, čehož využil Patrik Hidveghy, jenž zvýšil už na 3:0 z pohledu hostů.

Východočeští hokejisté pokračovali ve své aktivitě a ostřelovali soupeřovu svatyni, žádná z jejich pokusů si ale cestičku do klece nenašel. A stejně se vedlo také domácím. V čase 36:45 došlo k nepříjemnému střetu za severočeskou brankou a po tomto incidentu skončil zápas pro hradeckého Dominika Řepíka, jenž s bolestivou grimasou opustil ledovou plochu.

Hosté přidali dva góly, domácí korigovali jedním

Stejně jako v předchozí části, také v té třetí se Hradečtí prosadili poměrně rychle, a to po necelých čtyřech a půl minutách. Štěpán Matějček vyslal do samostatného úniku Patrika Mašína, který si se svou situací poradil náramně – přesnou ranou k tyči – 0:4.

Lvi možná zavzpomínali na situaci z minulé sezóny, kdy si z ledu odvezli porážku 0:5, a stejnou mincí chtěli Litvínovu tento výsledek oplatit. A jejich útočné snahy vyústily ve střelu Jaroslava Dvořáka, který završil bůra – 0:5. Čisté konto sebral jinak dobře chytajícímu Danielu Dvořákovi až pět minut před koncem Josef Jícha, jenž se z levého kruhu trefil přesně do bližšího vinglu – 1:5. Tato branka už však nezměnila nic na tom, že Hradec si ze severu Čech odvezl tři body.

Radek Mrázek (HC Litvínov):
Výsledek 1:5 vypovídá o naší koncovce a také o důrazu před oběma brankami, kde jsme dnes byli naprosto nuloví. Bez důrazu se hrát nedá. Soupeř hrál týmově a disciplinovaně. My jsme doplatili na nedodržování pozic a místo, abychom hráli tělo soupeře, tak se srážíme navzájem.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Myslím, že jsme utkání zvládli docela dobře. Nebyli jsme často vylučovaní a zvládli jsme zápas po psychické stránce. Soupeř byl v počtu, v jakém byl a i navzdory tomu měl místy dobré okamžiky. Na druhou stranu, výsledek vypovídá průběhu zápasu a jsme rádi za tři body, pro které jsme do Litvínova přijeli.