út 20.9.2016 | Lenka Jonešová

Junioři obrat s Libercem nedokonali. Tygrům podlehli 3:5

S bilancí dvou výher a tří porážek vstupovali hradečtí junioři do utkání s Libercem. Proti Tygrům tak měli cíl jasný - ukořistit tři body. Jenže hned od první minuty bylo zřejmé, že Tygři budou pořádně kousat. Liberečtí se totiž rychlým gólem dostali do vedení, a když do konce druhé třetiny přidali ještě další dva zásahy, vedli už o tři góly. Hradečtí však nesložili zbraně a ve 46. minutě srovnali na 3:3. Když ale Severočeši přidali čtvrtý a v power-play pátý gól, bylo jasné, že plný počet bodů poputuje pod Ještěd.

Liberečtí lépe zužitkovali šance, vstřelili dvě branky

Junioři Mountfieldu nastoupili do utkání se Severočechy aktivně, avšak hned v první minutě přišla studená sprcha. Bechný se mezi třemi tyčemi ještě nejspíš nestačil ani zahrát, když musel lovit kotouč zpoza svých zad. Burdovu dorážku dopravil za jeho záda Filip Chlup – 0:1. I mladíci ve službách Hradce o sobě však dali vědět. Gól na hokejce mělo duo Dvořák – Jirásek, ani jeden ale nedokázal najít skulinku v Žajdlíkově výstroji.

Byli to právě hradečtí mládežníci, kteří na ledě převzali aktivitu a vysílali na Žajdlíka jednu nebezpečnou střelu za druhou. Liberecký muž v masce ale držel stoprocentní úspěšnost zákroků. Jednu z největších šancí první třetiny měl útočník domácích Chalupa, jehož dělovku dorážel Malík, i v tomto případě zůstal gólman hostí nepřekonán. Jenže na konci periody byli aktivnější opět Tygři, kteří své šance využívali na výbornou. Bechný musel kotouč z brány lovit ještě jednou, když ho přelstil Václav Burda – 0:2.

Hradečtí snížili, k vidění byla nefalšovaná bitka

I druhou dvacetiminutovku mohli lépe načít hosté, avšak proti Průžkově úniku se Bechný blýskl skvělým zákrokem. Na druhé straně ledové plochy vystrašil Žajdlíka, v zápase velmi aktivní, Radovan Pavlík. Ani on však bezchybného libereckého strážce svatyně nepřekonal. Bezmoc vstřelit branku potvrdil o pár minut později Jakub Moník, jenž už mířil do odkryté brány. V posledních chvíli se ale proti jeho střele skvěle přesunul Žajdlík.

Hradečtí se dlouho drželi v útočném pásmu a trápili hostující obránce, v rozhodující fázi proti nim ale vždy stál připravený Žajdlík, který jejich šance dokázal pokrýt. Další tutovku měl na holi Pavlík, jenž si položil hostujícího gólmana, ani on však neuspěl. V devětatřicáté minutě ještě vstřelil na rozdíl tří branek Jakub Husa, rozhodně to však nebylo z prostřední části všechno. Vzápětí totiž prolomil střelecké trápení Hradce Daniel Lier, jenž snížil na 1:3. Šest vteřin před koncem navíc téměř ve středovém kruhu shodili rukavice Řepík s Wienckem a okořenili utkání férovou bitkou.

Liberečtí dvěma brankami pohřbili naděje Mountfieldu

Domácí celek závěr druhé třetiny viditelně nakopl. Ze třetí pasáže totiž uběhly necelé čtyři minuty a hradečtí junioři se dotáhli zásluhou Radovana Pavlíka, který projel celé hřiště, na rozdíl jediného gólu – 2:3. Minuta a čtyřicet sekund uběhla na světelné tabuli a bylo rázem vyrovnáno. Filip Jirásek, jenž se v juniorské lize trefil vůbec poprvé, napřáhl a přesnou ranou do protějšího růžku brány prostřelil Žajdlíka – 3:3.

Hokejisté z města pod Bílou věží mohli dokonce strhnout vedení na svou stranu, ale Pavlík tváří v tvář Žejdlíkovi tentokrát neuspěl. V padesáté druhé minutě ale Liberečtí opět odskočili na jednobrankové vedení, které svému týmu zařídil David Pokorný – 3:4. To už Mountfield doháněl marně. V závěru ještě Hradečtí zkusili power-play, ve které však inkasovali z hole Jiřího Průžka pátou branku a o vítězi klání tak bylo rozhodnuto – 3:5.

Miroslav Řehák (Mountfield HK):
Utkání začalo jako všechna předcházející. Po hrubých chybách se soupeř dostal hladce do vedení, i když si myslím, že jsme v té chvíli byli lepší. Nejsme ale v první třetině schopni dát gól. Soupeř nám utekl na 3:0, pak se nám ale podařilo srovnat na 3:3, ale bohužel jsme opět udělali hrubku a dostali čtvrtou branku. Utkání se hodnotí špatně, protože se nedá říci, že mančaft nemakal a nedřel. Malinko se od nás i odklonilo štěstí, nepadá nám to tam. Proto máme momentálně takové výsledky.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):
Zápas se pro nás nevyvýjel dobře, měli jsme hodně vyloučených a soupeř hrál přesilovky, čímž se dostal do hry. My jsme ale oslabení zvládli a ustáli tlak Hradce, čímž jsme se vrátili do tempa. Jsme rádi, že jsme utkání za stavu 3:3 nezabalili a dohráli ho až do konce. Dali jsme branku, která pro nás byla hodně důležitá, a pak jsme si výhru pojistili do prázdné brány. Jsme spokojeni, odehráli jsme dobré utkání za tři body. Soupeři chceme poděkovat, protože jsme měli zdravotní problémy a on nám přistoupil na přeložení zápasu na dnešek.