so 10.12.2005 | Lukáš Souček

Junioři porazili Havířov 2:1 a na devátou Plzeň ztrácí už jen 4 body!

Ve velmi vyrovnaném utkání dokázali junioři vybojovat dva body nad týmem Havířova. Utkání bylo z větší části tvořeno přesilovkami, které taky rozhodly o výsledku celého utkání. Všechny branky totiž padly právě v nich. O první se zasloužil ke konci úvodní třetiny Jan Hloušek a v polovině zápasu využil druhou Lukáš Daňo. Havířov sice do druhé přestávky snížil brankou ve dvojnásobné přesilové hře, ale do konce utkání už žádné další branky nepadaly. Navíc ve 30.kole podlehla Plzeň Zlínu 2:4 a rozdíl mezi Energetiky a Plzní je tak už pouze čtyřbodový.

Od úvodního vhazování se utkání hrálo ve vysokém tempu. Na obou stranách se vyvrbilo několik slibných gólových šancí. Více štěstí stálo při domácích, hlavně u střel Jaroslava Komy a Michala Sztefka, kteří trefili tyč hradecké branky. První branka však padla na druhé straně. Na střelecký pokus Martina Petružálka ještě Šafránek stačil zareagovat, jenže přihrávka Jiřího Šimoníčka odkryla Janu Hlouškovi prostor v havířovské brance a takovou příležitost nemohl hradecký útočník odmítnout.

Po přestávce bylo k vidění spousta přesilových her. Jednu z nich využil v polovině utkání Lukáš Daňo když jeho pravděpodobně nikým netečovaná střela prošla až za Šafránkova záda. Už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou za tohoto stavu do šaten, ovšem při přesilové hře hostů se strhla před Tomíčkem menší potyčka, po které byl potrestán pouze hradecký Jan Šejnoha. Havířov tak dostal výhodu dvojnásobné přesilové hry, na jejímž úspěšném konci byl Antonín Sprušil.

Třetí třetinu hlavní rozhodčí opět obohatil o několik přesilových her. Ta nejdůležitější přišla ale až čtyři minuty před koncem, kdy rozhodčí udělil 2+2 minuty Miloslavu Čermákovi za vysokou hůl. Hradečtí tak museli poslední minuty utkání hájit těsný náskok, jednu chvíli dokonce ve čtyřech čelili šesti havířovským hráčům. Ani závěrečná power-play však Havířovu nepomohla, a tak se Energetici mohli radovat z dalších důležitých bodů.