pá 20.1.2006 | Lukáš Souček

Junioři porazili Opavu 3:1, rozhodčí rozdal 146 trestných minut

Junioři v předposledním utkání moravské skupiny bodovali v Opavě naplno. Hned v úvodu zápasu se Ondřej Fiedler postaral svou první trefou v juniorech o vedení hostů. I přesto že Opava měla ve druhé části mnohonásobně navrch, skóre se neměnilo. Rozuzlení tak přinesla až závěrečná třetina, ve které na 2:0 zvyšoval Jan Šejnoha. Necelé čtyři minuty před koncem Opava snížila, ale výhru Energetiků pečetil střelou do prázdné branky Ladislav Lučan. Hlavní rozhodčí poslal předčasně do sprch celkem čtyři hráče a nakonec rozdal až 146 trestných minut.

Již ve čtvrté minutě si za bránou domácích vyměnili kotouč Petr s Čermákem a následnou střelu se podařilo gólmanovi Krejčímu vyrazit přímo k dobře postavenému Ondřeji Fiedlerovi, který bez problému dopravil puk za brankovou čáru. V první třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, větší šance si však obě mužstva dokázala vypracovat pouze při přesilovkách, kterým vládli oba gólmani.

Do druhé třetiny jakoby nastoupily úplně jiné týmy. Opava měla hru v plné moci a hosté chvílemi jen přihlíželi. Snad i slavný boxer Tyson by za takové situace hodil do ringu ručník, Energetiky však z potápějícího se Titaniku zachránil vynikající Tomíček. Ten přiváděl do stavu beznaděje nejen opavské hráče, ale i všechny opavské fanoušky a možná i majitele místního bufetu, který ze samého údivu zapomněl uhlídat grilované klobásy. Ve druhé třetině se tak skóre neměnilo a zbývala poslední dvacetiminutovka.

Do ní tentokrát vstoupili lépe hosté. Zřejmě totiž dali na velmi hlasité rady trenéra Táborského. Václav Petr vyslal ze své obrané třetiny do sólového nájezdu Jana Šejnohu, který s pomocí Krejčího lapačky a jeho levé tyčky dopravil puk do opavské sítě podruhé. Ve zbytku třetiny mělo vždy větší převahu mužstvo s větším počtem hráčů. Rozhodčí se totiž měl k světu a rozdal až 118 trestných minut. Zhruba v polovině třetiny se totiž strhla bitka, jejíž výsledkem byly čtyři tresty do konce utkání. Za Opavu putovali do sprch Koloničný a Kokavec, z druhé strany to byl Dulovec společně s Černákem, který právě v těchto chvílích uplatnil svých 114 kilogramů. Už to vypadalo, že se bitka přenese z ledu i do hlediště, naštěstí se ale rukavice shazovaly pouze na ledové ploše. Následně však hradecká obrana zapomněla na Tomáše Poloka, který proměnil svůj sólový nájezd a překazil Tomíčkovi čisté konto. Hradečtí si už ale poslední minuty pohlídali a navíc devět vteřin před koncem trefil Ladislav Lučan prázdnou opavskou branku, čímž potvrdil hradecké vítězství.