čt 10.11.2016 | Klára Petrásková

Junioři proti Jihlavě dotáhli skóre, nakonec však padli 2:3 v prodloužení

Stejně jako hradecký A-tým, i junioři mají odehraný první duel po reprezentační pauze. Do utkání s Jihlavou nevstoupili nejlépe a po první dvacetiminutovce prohrávali již o dvě branky, v dalším průběhu klání však skóre dotáhli. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém pro sebe bod navíc uzmula Dukla. Pikantní byl duel pro Martina Hejnu, jenž v dosavadním průběhu sezóny hostoval právě v Jihlavě a ve čtvrtek tak nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům.

Dukla odskočila do dvougólového vedení

Do první větší šance utkání se dostal hradecký Dvořák, jenž si vybruslil z pravého kruhu, jeho střelu ale Brož vytěsnil ramenem. Nepříjemnou ránou se prezentoval na druhé straně Maštera, Bechný si ale s jeho jedovkou poradil. První přesilovku zápasu dostali k dispozici domácí, výhodu jednoho hráče v poli navíc ale nevyužili, a do vedení se ve 12. minutě dostali Jihlavští. Berka zavezl podél mantinelu puk až za bránu, odkud přihrál Dominiku Adamovi. Ten z mezikruží mířil přesně – 0:1.

Navýšit mohl vzápětí Vála, východočeský gólman ale skryl puk pod svými betony. Ke slovu se posléze dostal hradecký Kynčl. Střelou zápěstím si ale na hostujícího brankáře nepřišel, a z druhého gólu se tak 47 vteřin před první sirénou radovala Dukla. Čermák pohlednou kličkou našel Jakuba Kraučuka, jenž nedal Bechnému ránou do protějšího vinglu šanci – 0:2. A Lvi na tom mohli být ještě hůř, když se ve vlastním oslabení do úniku dostal Heinrich. Bechný však ramenem vytáhl střelu na břevno, a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Hradec zkraje dvacetiminutovky snížil

Do druhé periody si domácí přenesli část početní výhody, kterou necelou minutu po začátku třetiny přetavili v kontaktní branku. Na modré čáře obdržel kotouč Daniel Lier, jehož dělovka překonala vše, co jí stálo v cestě – 1:2. Dvě dobré střelecké příležitosti měl na holi jihlavský Vála, ani jeho kličky, ani pokus zblízka ale ovoce nepřinesly.

Burešem byl tvrdě na mantinel naražen jihlavský brankář, jenž byl po tomto incidentu lehce otřesen, po několika minutách se ale postavil zpět mezi tři tyče a zápas dokončil. V oslabení měl výbornou střeleckou příležitost Hidveghy, z vrcholu levého kruhu ale síť za Brožem nerozvlnil. Na skóre druhé třetiny již nic nezměnila ani východočeská přesilovka, a do třetí periody tak Mountfield vstupoval s jednogólovým mankem.

Mountfield dotáhl skóre, v prodloužení rozhodla Jihlava

Uplynulo pouze několik minut ze třetí třetiny a Bechný se musel mít na pozoru. Zpoza brány totiž Geierovi nahrával Adam, prvně jmenovaný však trefil pouze hruď domácího brankáře. Východočeši se ke slovu dostali v 52. minutě, kdy Radim Šalda obdržel na modré čáře kotouč a ránou mezi Brožovy betony vyrovnal stav klání – 2:2. Do vedení mohl vzápětí z početní výhody Lvy poslat Zahradník, z pravého kruhu ale trefil jen boční síť.

Ta samá přesilovka ale mohla vzápětí skončit z hradeckého pohledu tragicky. Po chybě obránců se do samostatného úniku dostal Heinrich, jehož pokus Bechný vyrazil před sebe. Už se zdálo, že největší nebezpečí je zažehnáno, od domácího beka se ale puk odrazil zpět do brankoviště a proklouzal těsně kolem brankové čáry. Necelou minutu před třetí sirénou mohl z trestného střílení rozhodnout Maštera, jeho úmysly ale východočeský strážce svatyně přečetl.

Prodloužení nestihlo dospět ani do poloviny a o osudu střetnutí bylo rozhodnuto. Peschoutův únik východočeská obrana ještě zneškodnila, po jeho akci zůstal ale v jihlavském útočném pásmu ležet volný puk. Pro ten si dojel Tomáš Mejzlík, který si položil Bechného na led a zasunul černou pryž do odkryté části domácí klece. Za výhru 3:2 v nastaveném čase si tak dva body zpod Bílé věže odvezla Jihlava.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
První třetina byla z naší strany hodně špatná. Poté jsme podcenili situaci, udělali chybu a dostali branku. Nakonec jsme aspoň dokázali výsledek stáhnout a vyrovnat na 2:2. V prodloužení jsme ale inkasovali gól po chybě, kdy naši dva hráči odjeli z předbrankového prostoru a nechali jet hráče samotného. Je to pro nás bohužel ztráta, nicméně na konci byl ještě nájezd, takže v této situaci asi bod bereme. Jinak ale spokojení být nemůžeme.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava):
Utkání bylo hodně nahoru dolů, navíc padlo spoustu vyloučení na obou stranách. Řekl bych, že na můj vkus až moc. Kvůli tomu se hra trošku rozkouskovala, takže to nebyl úplně pohledný hokej. Odjíždíme domů ale s vítězstvím a to je pro nás důležité. Věděli jsme, že má Hradec kvalitní mužstvo a tudíž, že dvougólové vedení v první třetině neznamená nic. Natož v těchto mládežnických soutěžích. Vyloženě se nám nepovedla druhá část, ať už to bylo vinou velkého množství vyloučených nebo tím, že jsme méně bruslili. Ve třetí třetině už jsme ale zase hráli svůj hokej, dostali branku na 2:2 a jsem rád, že se nám pak v prodloužení podařilo vyhrát.