čt 13.10.2005 | Lukáš Souček

Junioři se i nadále trápí, se Slávií prohráli 8:1

Juniorům se bohužel nepodařilo zopakovat výsledek z prvního utkání se Slávií. V zápase třináctého kola byla Slavie jasně lepším soupeřem už od začátku, kdy dokázala využít první dvě přesilovky a později přidat už třetí branku. Do konce třetiny ještě stihl snížit Tomáš Regner, ale bohužel to byl znovu poslední gólový úspěch hostů. Po druhé třetině byl stav utkání už 6:1 a v posledních dvaceti minutách se domácí trefili dvakrát, což znamenalo jejich konečné vítězství 8:1.

Klíčové okamžiky utkání byly vidět hned v úvodu první třetiny. Obrovskou gólovou šanci měl Martin Petružálek, ale místo odkrytého prostoru branky trefil Brožovu lapačku. Poté se znovu potvrdilo známé „Nedáš, dostaneš“. Nejprve využil první přesilovku domácích slávistický bek Jakub Šulc a vzápětí druhou proměnil, hradeckým divákům známý, Roman Červenka, jenž nastupuje za hradecké „A“ mužstvo. Nepodařený nástup do utkání donutil trenéra Táborského k výběru oddechového času. Následovalo několik velice diskutabilních trestů, které rozhodčí udělil oběma mužstvům. Jedním z nich byl i desetiminutový trest pro Miloslava Čermáka, který jako kapitán jel pro vysvětlení sporné situace k hlavnímu rozhodčímu. V 15. minutě zvýšil už na 3:0 pro Slávii Jakub Kachlík. Energetikům se do konce třetiny ještě podařilo v přesilovce snížit na 3:1, když Tomáš Regner tečoval střelu Lukáše Daňa.

I po přestávce slávistický nápor pokračoval. Tomíčka vyhnal z branky ve 22. minutě Vladimír Růžička a ještě nezahřátý Svoboda stačil o pár sekund později inkasovat po střele Petra Foltýna. Před polovinou zápasu zvyšoval Michal Pavel už na 6:1 a s hradeckými to vypadalo špatně. V polovině zápasu se brankáři střídali i na druhé straně, Kamiš vystřídal Brože. Ani to ale v hradeckých hráčích nevzbudilo přílišnou střeleckou aktivitu, a tak se další gólová radost ve druhé třetině nekonala.

I po 40 minutách hry hradecké trápení pokračovalo. Prvních 15 minut hostující Svoboda ještě náporu Slávie odolával, ale následovaly další dvě branky v síti hostů. Mezitím se ještě o boxerskou vložku v utkání postarali domácí Šulc a hradecký Čermák. Druhý jmenovaný se po drobné slovní přestřelce nechtěl do potyčky zapojit. Nakonec mu ale nic jiného nezbývalo, a tak zejména v závěru šarvátky uštědřil svému sokovi několik tvrdých ran. Po obdržení trestů do konce utkání se oba hráči přesunuli do kabin se zjevnými šrámy v obličeji. O sedmou branku Slavie se postaral Martin Škaloud a definitivní tečku za utkáním udělal svým druhým gólem v zápase Vladimír Růžička.