so 5.11.2005 | Lukáš Souček

Junioři v Havířově nepřekvapili, utkání rozhodovaly přesilovky

Energetici nezačali příliš šťastně a v sedmé minutě prohrávali už 2:0. Do konce třetiny sice snížili zásluhou Čermáka, ale Havířov na své výkony z první třetiny navázal i v té druhé. Dvěma brankami se dostali až do tříbrankového vedení a hosté museli pomalu začít myslet na útok. Jeden z nich skončil úspěšně, když na 4:2 snížil Kosina. Třetí třetina, ale Východočechům už žádný další úspěch nepřinesla, naopak inkasovali další branku, která dala výsledku konečnou podobu. Velkou roli v utkání sehráli přesilovky. Havířov dokázal využít čtyři, zatímco Hradečtí pouze jednu.

Hned v úvodu utkání se Havířov dostal do dvoubrankového vedení. O oba gólové úspěchy se postarali Peštuka a Jaroslav Koma. Rozhodčí nasadil v utkání velmi přísný metr a téměř za každý sporný zákrok posílal hráče obou mužstev na trestnou lavici. Přesilovky také byly rozhodujícím faktorem sobotního utkání. Do konce třetiny se Energetikům povedlo snížit na 2:1 brankou Miloslava Čermáka.

Druhá třetina měli obdobný průběh jak ta úvodní. Havířov přidal další dvě branky v přesilovkách a hosté mohli děkovat Jiřímu Tomíčkovi, že skóre bylo pouze 4:1. Ten totiž svými zákroky držel naději alespoň na bod za remízu. Po otevření hry se Východočechům podařilo překvapivou brankou Ondřeje Kosiny vrátit do zápasu.

Ve třetí třetině si ale Hradec nedokázal vypracovat příliš šancí, dokonce ani neproměnil téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3. To byl zřejmě zlomový bod závěrečné dvacetiminutovky. Domácí totiž v utkání dokázali dvojnásobnou početní výhodu využít hned dvakrát a stejně tak využili i dvě klasické přesilovky. Pět minut před koncem zasadil hostům smrtelnou ránu Giesel, když gólem na 5:2 uzavřel skóre utkání.