ne 19.2.2006 | Lukáš Souček

Junioři v Pardubicích odehráli vyrovnané utkání, ale na body nedosáhli

V první třetině se diváci branky nedočkali, a tak si museli počkat až na třetinu druhou. V ní do vývoje utkání zasáhl hlavní rozhodčí, když začal vylučovat a probudil tak střeleckou aktivitu v obou mužstvech. Stav po čtyřiceti minutách vyzněl lépe pro domácí, kteří vedli 3:1. Gólový úspěch hostů zaznamenal Ladislav Lučan, který zakončil nádherný přesilovkový signál. V závěrečné třetině snížil na 3:2 nechytatelnou dělovkou Štěpán Spudil, aktivita hlavního rozhodčího však nabídla domácím po zbytek utkání přesilové hry, kterých dokázali dvakrát využít.

V úvodu zápasu si hosté dokázali vytvořit několik slibných šancí, ty ale domácí Růžička všechny zlikvidoval. Pardubičtí měli na druhé straně úplně stejný problém s Tomíčkem. Nejblíže ke gólu měli, když hradecký brankář povyjel z branky a nepřikryl nepříjemně skákající kotouč. V tu chvíli ale za něj zaskočila dvojice obětavých beků, a tak se na první branku čekalo až do 31. minuty utkání.

V tu dobu totiž rozhodčí trochu přísně poslal Hradecké do tří. Velké gólové příležitosti se domácí nezalekli a zásluhou kapitána Petra Chaloupky otevřeli skóre utkání. Hradečtí dostali o pár minut později úplně stejnou příležitost a poradili si s ní bravůrně. Karel Marša si vyměnil puk s Jakubem Plíhalem a křižnou přihrávkou našel Jana Šejnohu. Ten bleskově kotouč poslal na druhou tyč Ladislavu Lučanovi, jenž neměl se střelou do prázdné klece žádné potíže. Vzápětí ale vrátil Pardubicím vedení David Salava a těsně před kocem třetiny navíc skóroval Otakar Janecký.

Energetici hodně toužili po vítězství a nejvíce to bylo znát v čase 47:50, kdy Štěpán Spudil dostal milimetrovou přihrávku a dělovkou od modré rozvlnil síť za Růžičkou. Hradečtí byli v tu chvíli na koni, jenže v 51. minutě rozhodčí znovu vylučoval na straně hostů. Po osmnácti vteřinách ale zapískal znovu a Karlu Maršovi udělil dva tresty za napadení a za krosček. Za toto rozhodnutí rozhodčího se ozval hlasitý pískot hradeckých fanoušků. I Karel Marša se dožadoval vysvětlení, místo toho byl ale vykázán do šaten. Pardubičtí si tak po zbytek utkání zahráli v početní převaze, jelikož konečný verdikt rozhodčího zněl 2+2+5 trestných minut. Konečnou podobu výsledku dal David Havíra, který dvakrát trestal právě při přesilových hrách.

V dalším utkání navíc nebude moci nastoupit Martin Dulovec, který obdržel již třetí desetiminutový trest a v podobné situaci je i Karel Marša, jenž má za trest ve hře stopku dokud mu nebude vrácena registrace.